Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance borsası, MicroStrategy, Microsoft ve Apple’ın hisse token’larını listeliyor

binance

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Tesla’nın ve Nasdaq’ta listelenen Coinbase’in token’laştırılmış hisse senedini borsa üzerinden satışa sunan, hatta bu durumdan ötürü bazı ülkelerin regülasyon kurumları tarafından incelemeye alındığı belirtilen Binance, hamlelerine devam ediyor.

Binance, yaptığı resmi açıklama ile Microstrategy, Microsoft ve Apple şirketlerinin de token’laştırılmış hisselerini satışa sunacağını açıkladı. Token’lar ilk etapta borsanın kendi sabit coin’i olan BUSD işlem çiftiyle satılıp alınabilecek.

Binance kullanıcıları, Tesla ve COIN hisselerinde olduğu gibi hissenin yüzde 1’lik kısmını da satın alabilecek. Borsa yaptığı açıklamada ayrıca her hisse token’ının, Alman finans firması CM-Equity AG tarafından desteklendiğini duyurdu.

Tüm regülasyon iddialarına rağmen ise Binance, piyasadaki talebe bakarak ileriki dönemde daha fazla token’laştırılmış hisse satışa sunabileceğini açıklamıştı.

Türkiye’de işleme açılmayacak

MicroStrategy hisseleri bugün TSİ 16.30’da, Apple hisseleri 28 Nisan’da ve Microsoft hisseleri de 30 Nisan’da Binance’de satışa çıkacak. Tesla ve Coin hisselerinde olduğu gibi, bu hisseler de Türkiye, Çin, ABD ve CME-Equity’nin belirldiği kısıtlı bölgelerde işleme açılmayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Baran Cevapla

    Türkiye’de niye açılmıyor ki ,neyse onu geçtim kendi ülkesinde ABD’de de açılmıyor