Binance, milyonlarca dolarlık BNB yakacak

Kripto para borsası Binance, her çeyrek dönemin ardından olduğu gibi önümüzdeki hafta da milyonlarca dolarlık BNB yakacak.

Kripto para borsası Binance, yeni bir BNB yakımına daha yaklaşıyor. Bilindiği gibi borsa, her çeyrekte belirli bir miktarı, erişilemeyecek bir adrese göndererek arzı azaltıyor. Bu, her çeyreğin ardından gelen ilk ayın 15. gününde gerçekleştiriliyor.

Binance, en son 15 Nisan 2019’da BNB yakmıştı. O gün toplam değeri 15.6 milyon dolar olan yaklaşık 830,000 BNB’yi dolaşımdan kalıcı olarak çıkardı. Şimdi borsa, önümüzdeki hafta 15 Temmuz’da da buna yakın miktarda BNB yakacak.

Binance, bunu her üç ayda bir toplamda 100 milyon BNB kalana kadar sürdürecek. Şu anda 188 milyon BNB mevcut. Bugüne kadar yaklaşık 12 milyon BNB yok edildi. Bunların toplam değeri bugün 402 milyon dolar ediyor.

Yakılacak BNB miktarı, son 3 aylık dönemdeki işlem hacmine göre belirleniyor.

Borsa, bundan önce 7 yakım gerçekleştirmiş ve bunlarda sırasıyla 986 bin, 1.8 milyon, 2.2 milyon, 2.5 milyon, 1.6 milyon, 1.6 milyon ve 830 bin BNB’yi bir daha kullanılamamak üzere ortadan kaldırmıştı.

Binance Coin (BNB), 4.75 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonuyla 33.5 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl