Binance Türkiye Genel Müdürü Dönmez: Regülasyonlarla ilgili iki sertifika aldık

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in Türkiye kolunun başındaki isim olan Mücahit Dönmez, Uzmancoin'in sorularını yanıtladı. Regülasyonlarla ilgili iki önemli sertifika aldıklarını belirten Dönmez, "Bu lisanslarla uyum noktasında hazır olduğumuzu tescillemiş olduk" dedi.

İstanbul’da düzenlenen Binance Blockchain Week’te borsanın Türkiye Genel Müdürü olan Mücahit Dönmez, Uzmancoin’in sorularını cevaplayan isimlerdendi.

“Her ülkenin kendi iç dinamiği var”

Önümüzdeki dönemde hem Türkiye’de hem de küresel çapta birçok regülasyon hareketinin yaşanacağını belirten Mücahit Dönmez, kendi sorumluluklarının ise varlıkların korunması ve güvenli işlem ortamı yaratmak olduğunu söyledi:

“Piyasa belki hareketlenecek, belki de hareketlenmeyecek ama bizim sorumluluklarımız ortada… En temel görevimiz, onların varlıklarını korumak ve güvenle alım satım yapmalarını sağlayabilmek. Bu bilinçle ekosistemi büyütmek bizim görevimiz. Burada regülasyonlar çok önemli. Her ülkenin kendi iç dinamği var. Bu nedenle bizim kimseye bir tavsiyemiz yok. 2024 yılı için bizim Cumhurbaşkanlığımızın ve Hazine Bakanımız’ın açıklamaları da oldu. Bir an önce lisanslarımızı almak istiyoruz”

“Dünyada güven bunalımı var”

Regülasyonlarla ilgili sözlerine devam eden Dönmez, ön prova olarak ISO 27001 ve ISO 27701 sertifikalarını aldıklarını ifade etti:

“Oldukça geniş kapsamlı bir çerçeve var. Herkese örnek olabilecek özellikler var. Biz bu düzenlemelere hazırlanıyoruz. Lisanslı bir kuruluş olarak faaliyetlerimize devam etmek istiyoruz. Sektörde küresel çapta bir güven bunalımı da var. Regülasyonlarla bu sorun da ortadan kalkacaktır. Biz ön prova olarak ISO 27001 ve ISO 27701 sertifikalarını aldık. Veri güvenliği ve gizlilikle ilgili konularda uluslararası standartlara uyum noktasında hazır olduğumuzu tescillemiş olduk. Bizim için bir ön prova oldu”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl