Binance’ten Multichain açıklaması: 10 token’da yatırma işlemleri durduruldu

Çapraz zincir protokolü Multichain'de dün başlayan problemler, bugün yerini belirsizliğe bırakırken, Binance'ten de açıklama geldi. Borsa 10 token'ın bulunduğu bazı ağlarda Multichain ekibinden bilgi sağlanıncaya kadar yatırma işlemlerinin askıya alındığını bildirdi.

Ekibinin Çin’de tutuklandığı iddiaları yayılan ancak bilgilerin hala doğrulanamadığı Multichain ile ilgili Binance borsasından bir açıklama yapıldı.

Köprü hizmetinin kullanıldığı 10 adet token’ın bazı ağlardaki yatırma işlemlerini durdurduğunu belirten borsa şu ifadeleri kullandı:

“Aşağıda yer alan ve köprüler vasıtasıyla kullanılan token’ların yatırma işlemlerini, Multichain ekibinden bilgi sağlanıncaya kadar geçici olarak durduruyoruz. Bu varlıkların diğer ağlardaki yatırma işlemleri devam edecektir.

POLS-BSC, ACH-BSC, BIFI-FTM, SUPER-BSC, AVA-ETH, SPELL-AVAXC, ALPACA-FTM, FTM-ETH, FARM-BSC, DEXE-BSC”

Ne olmuştu?

Dün akşamüstü saatlerinde bazı kullanıcılar Multichain’de bazı kripto para geçişlerinde aşırı gecikmeler olduğunu belirtmişlerdi. Multichain ekibi ise bunun bir “nod” güncellemesinden ötürü olduğunu belirtmiş ancak konuyla ilgili şüpheleri giderememişti.

Twitter’da yayılan bazı doğrulanamayan bilgilere göre ise Çin polisi, Multichain ekibini tutukladı ve değeri yaklaşık 1.5 milyar doları bulunan kripto paralara da el koydu.

Öte yandan Çin polisinin tutuklamasına rağmen Multichain ekibinin önemli miktarda MULTI token’ı da başka cüzdanlar vasıtasıyla kaçırdığı iddia edildi.

Bu bilgiler hala doğrulanamazken MULTI’deki düşüş de yüzde 30’dan fazla oldu.

MULTI, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 4.9 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl