Binance Labs, destek programı kapsamında 13 yeni proje açıkladı

Binance borsası, yatırım kolu Binance Labs'in MVB programı kapsamında destek olacağı 13 yeni projeyi duyurdu. Projeler merkeziyetsiz finans, altyapı geliştirme ve uygulama katmanı alanlarından seçildi.

Binance borsası “En Değerli Geliştirici Hızlandırıcı Programı” (MVB) kapsamında destek olacağı 13 yeni projeyi duyurdu. Binance Labs ve BNB Chain tarafından yürütülen 10 haftalık hızlandırıcı program, 7. sezona CMC Labs’i de stratejik ortak olarak kattı.

Borsanın yatırım kolu olan Binance Labs, bu 7. yatırım sezonunda destek olacağı startup’ları seçmek için iki ana grup seçti. Bunlardan birincisi MVB Startup Grubu oldu.Bu gruba BNB Chain ekosistemini büyütmek için çalışan Web3 projeleri dahil edildi.

Yatırım yapılacak ikinci grup ise Kurucular Grubu olarak açıklandı ancak bu kategoriyle ilgili henüz detay verilmedi. Buraya katılmak isteyen startup’lar için de başvuruların hala açık olduğu ifade edildi.

Hepsine yatırım yapılmayabilir

Binance Labs, projelere ihtiyaçları kapsamında destek olacak ve sonunda yatırım yapılıp yapılmayacağına ise projenin gidişatına göre karar verilecek. Binance Labs, geçtiğimiz sene MVB programına dahil edilen 12 projenin 4’üne yatırım yapmıştı. Bunlar; AltLayer, KiloEx, Kinza ve Sleepless AI idi.

700 başvurudan 13’ü seçildi

Borsanın yatırım kolu, yapılan 700 başvurunun %1.8’ine denk gelen 13 projeyi MVB programına katma kararı aldı.

Program DeFi, Altyapı ve Uygulama Katmanı olmak üzere 3 alana hitap ederken, seçilen projeler ise şu şekilde:

DeFi

 • BitU: Kripto teminatlı bir sabit coin projesi ve yüskek getiri sağlamayı hedefliyor.
 • Blum: Bir mini-Telegram uygulaması içinde oyun vasıtasıyla küresel token erişimi sunan hibrit bir borsadır.
 • Surf: Küçük sermayeli coin’ler için kaldıraçlı işlemler, piyasa öncesi alım, puan kazanma sistemi ve çok daha fazlası gibi bir likidite merkezi sunuyor.
 • Vooi: EVM ve EVM olmayan zincirleri destekleyen ve yine zincirler arası bir DEX hizmet sağlayıcısıdır.

Altyapı

 • Aggregata: Merkeziyetsiz altyapı DePIN üzerinden yapay zekası verisi toplayan bir merkeziyetsiz ölçeklendirme uygulamasıdır.
 • Nesa: Yüksek güvenlik, gizlilik ve güven gerektiren zincir üstü gereksinimlerde yapay zekayı dahil eden 1. katman projesidir.
 • Nimble: Yapay zeka, veri sağlayıcıları ve bilgi işlem kaynaklarının kullandığı veriler ile birlikte Makine Öğrenimi modellerini birleştirme işlevi olan bir yapay zeka protokolüdür.

Uygulama katmanı

 • Aspecta: Bireysel geliştiricileri ve ekosistem büyümesini desteklerken yapay zekayı kullanan bir paltform
 • Holoworld: Bireylerin istedikleri gibi yapay zeka botları yaratabilmesine olanak tanıyan bir merkeziyetsiz pazar yeri ve sosyal platform…
 • Opinion Labs: Bireylerin piyasalar hakkında fikirlerini dile getirip, bunlar karşılığında değer kazanabildiği bir platform….
 • Side Quest: Güçlü bir topluluğa sahip bir oyun ve sosyal platform…
 • Story Chain: İş birliğine dayalı hikaye anlatımını destekleyen, yenilikçi,ve yapay zeka tabanlı bir dApp
 • Tilted: Oyun varlıklarını ve NFT’leri zincir üzeründe alıp satmaya olanak tanıyan, TikTok benzeri ve pazar yeri.
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl