Arkadaşı kaçan Binance yöneticisi tutuklu kalmaya devam edecek

Binance ve Nijerya hükumeti arasındaki anlaşmazlık devam ederken, bugün hakim karşısına çıkan borsa yöneticisi Tigran Gambaryan hakimi ikna edemedi. Gambaryan, cezaevine geri gönderildi.

Nijerya mahkemesi Binance yöneticisi Tigran Gambaryan’ın savunmasını kabul etmedi ve onu yeniden cezaevine gönderdi. Gambaryan bugün çıktığı mahkemede, kendisi hakkında ortaya atılan 4 para aklama suçalamasını da reddetti.

Binance’in Nijerya’daki ekibinde çalıştığını ancak hiçbir şekilde bir karar alma hakkı bulunmadığını belirten Gambaryan’ın ifadesi hakimi ikna etmedi. Hakim Emeka Nwite, “Bir şirketin, başka bir ülkede temsilcisi varsa sorumlu odur. Karar alsın ya da almasın, o borsanın faaliyetleri bu kişi üzerinden yürür” dedi. Gambaryan ceza evine geri gönderildi.

Hatırlanacağı üzere Gambaryan’ın ekip arkadaşı ve onunla birlikte o dönem ev hapsinde olan Nadeem Anjarwalla, mart ayında cuma namazına korumlar eşliğinde gittikten sonra kalabalıktan yararlanmış ve görevlileri atlatmayı baaşrmıştı. Nijerya’dan uçakla bir başka ülkeye giden Anjarwalla’nın hangi ülkeye kaçtığı belirtilmemişti. Bu kaçışın ardından Gambaryan da hapishaneye gönderilmişti.

İki yönetici Nijerya’da para aklama ve ülkenin para birimi olan Naira’yı manipüle etme suçlarıyla yargılanıyor.

Savcılık ifadesi için 4 Nisan günü sırasını bekleyen Gambaryan… Kaynak: Technext24

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl