Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, Nijerya’nın yasağı sonrası ülkede para yatırmayı durdurdu

bitcoin-nijerya

Önde gelen kripto para borsası Binance, Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN), tüm bankalara kripto para birimlerinde işlem yapanların hesaplarını kapatmalarını emretmesinden sonra para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

Dün CBN’den bankalara giden mektupta kripto para işlemi yapmanın veya kripto para borsaları için hizmet sağlamanın yasak olduğu hatırlatılmış, tüm bankaların kripto para işlemi yapan veya kripto para borsası işleten kişi/kurumları tanımlamaları ve ilişkili hesapları derhal kapatmaları istenmişti. Ayrıca verilen bu emrin ihlâli durumunda ağır yaptırımlar uygulanacağı vurgulanmıştı.

CBN’in bu adımının ardından Binance’ten yapılan açıklamada, Nijerya’nın resmi para birimi Naira ödeme ortaklarının yatırma hizmetlerini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldığı belirtilerek Nijerya Nairası yatırma işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu ifade edildi.

Nijerya Merkez Bankası’nın adımı, ülkedeki protestocuların para toplamak için Bitcoin kullanmasından birkaç ay sonra geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl