Binance, hacker’ı yakalatana 250 bin dolar ödül verecek

Binance, 7 Mart'taki hack vakasından sorumlu olan kişi veya kişileri yakalatanlara 250 bin dolar değerinde ödül vereceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, 7 Mart’ta önemli bir hack tehdidi ile karşı karşıya kalmıştı. Borsa hack’lenmese de borsa üzerinde kullanılan API keyleri ele geçirilmiş ve kullanıcıların alım-satım emirleri değiştirilmişti.

Binance bugün yaptığı resmi açıklama ile o gün bu hack olayıyla ilişkili kişi veya kişiler hakkında bilgi sağlayana 250 bin dolar ödül vereceğini duyurdu.

Yapılan resmi açıklamada şöyle denildi:

“Güvenli bir kripto topluluğu oluşturabilmek için yalnızca savunmada kalamayız. Gerçekleşmeden önce hack olaylarını aktif bir şekilde engellemeliyiz. 7 Mart’ta Binance aleyhindeki hack girişimi başarılı olmasa da geniş çaplı ve organize bir çaba olduğu açıktı. Bunu ele almalıyız.

Binance, 7 Mart 2018 tarihinde hack olayına girişen hacker’ların yasal olarak durdurulmasını sağlayacak bilgileri veren herkese 250 bin dolarlık eşdeğer bir ödül veriyor.

1- Herhangi bir yargı alanında hacker’ların yasal olarak durdurulmasını sağlayacak önemli bilgileri ve kanıtları veren ilk kişi 250 bin dolarlık BNB alacak. Döviz kuru transfer anında belirlenecek.

2- Lütfen [email protected] adresine ve kolluk kuvvetlerine ayrıntılı bilgi verin.

3- Eğer yerel yasalarınız izin veriyorsa anonim kalabilirsiniz.

4- Eğer yasal tutuklamaların sağlanması için çoklu veri kaynağı söz konusu olursa bu ödül bilgi kaynakları arasında bölünebilir. Binance, takdirine bağlı olarak ödül miktarını bölme hakkını saklı tutar.

Dahası Binance, Binance ile ilgili gelecekteki hack girişimlerine karşı kripto rezervlerinde 10 milyon dolar tahsis etmiştir. Girişimimize katılmaları için başka borsa ve kripto işletmeleri de davet ettik.

Paranızı korumak bizim her zaman en büyük önceliğimiz olmuştur!

Desteğiniz için teşekkür ederiz!”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. AlperReis Yanıtla

    Bu cok buyuk sikinti demek
    Yani daha sorunun girisini bulamadik bir el atin da yardim edin diyorlar.
    Yerliye donus zamani