Binance’in ardından bir büyük borsa daha Malta’ya taşınma kararı aldı

Binance'in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan OKEx de Malta'ya taşınma kararı aldı.

OKEx tarafından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde Blockchain, kripto para ve ICO konularında kripto dostu bir Blockchain adası olmak için çeşitli yasal düzenlemeler yapan Malta, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx’i memnuniyetle karşılamaya hazır.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz ayın sonunda Japon regülatörlerden aldığı uyarının ardından Malta’ya taşınmayı planladıklarını bildirmişti.

OKEx’in basın açıklamasında, düzenleyici kripto çerçevesiyle ilgili olarak Maltalı regülatörlerle yapılan görüşmeden sonra, Malta hükümetinin yaklaşımından emin oldukları ve Malta’nın OKEx’in daha fazla büyümesi için bir temel oluşturmasına karar verildiği ifade edildi.

OKEx, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatteki 1.8 milyar doları aşan işlem hacmiyle en büyük iki numaralı borsa konumunda.

Bitfinex de taşınmayı planlıyor

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Bitfinex‘in de operasyonlarını sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için yeni bir ülke aradığı ve bu ülkenin İsviçre olabileceği öne sürülmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl