Binance, OSMO tartışmalarına son noktayı koydu

Osmosis blok zincirinin yönetişim token’ı olan OSMO geçtiğimiz cuma günü Binance borsasında listelenmişti. Fakat listelenme duyurulmadan önce bir adresin yüklü miktarda OSMO aldığı görüldü. Bu durum, şirket içinden bilgi alarak işlem yapma anlamına gelen "insider trading" olarak yorumlanmıştı. İnceleme sonucunda işlemin "insider trading" olayı olmadığı anlaşıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in OSMO listelenmesini duyurmasından bir gün önce, bir adresin yaklaşık 2.029.846 adet OSMO’yu 1.34 dolardan satın aldığı öğrenilmişti. Bu olay şirket içinden bilgi alarak işlem yapmayı ifade eden “insider trading” şeklinde nitelendirilerek büyük tartışmalara yol açmıştı. Binance, akabinde olayı incelediğini bildirmişti.

“Tüm token’lar ATOM’la takas edildi”

Borsa, kapsamlı inceleme sonrası bugün yaptığı açıklamada, küresel güvenlik ekibinin Osmosis blok zinciri gezgininde sunulan verilerin yanlış yorumlandığı sonucuna vardığını bildirdi. Binance, listelemeden yaklaşık 1 gün önce büyük miktarda OSMO satın alındığını, ancak OSMO’nun borsada listeleneceği duyurulmadan önce tüm token’ların hızla ATOM’la takas edildiğini tespit ettiklerini bildirdi.

Twitter hesabından yapılan açıklamada, işlemlerin USDC’den OSMO ve ATOM’a takas şeklinde gerçekleştirildiği kaydedildi. Söz konusu adresin ilk satın alımını Kasım 2021’de yaptığı ve OSMO’yu halen elinde tuttuğu aktarıldı.
Sonuç olarak, Binance’teki listeleme duyurusundan önce gerçekleştirilen büyük OSMO satın alımı ‘yanlış alarm’ olarak nitelendirilerek, “Bunlar ‘insider trading’ değil, yasal işlemlerdir.” denildi.

Binance söz konusu adresin tüm işlem geçmişini de paylaştı:

Bu tür ihbar vakalarını son derece ciddiye aldıklarını söyleyen dev kripto borsası, topluluğa anormal görülen tüm hareketleri bildirme çağrısında bulundu.

OSMO yüzde 33 artış yaşamıtşı

Bu arada OSMO, cuma günü Binance’te listeleneceğinin duyurulmasının ardından aniden yüzde 33 yükselerek son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Binance Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl