Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, Papara ortaklığını resmen ilan etti: İşte detaylar

Kripto para borsası Binance, yeni Türk Lirası (TRY) itibari para geçiş kanalının ön açılışını resmi olarak yaptı.

Lider küresel kripto para borsası Binance bugün global ve Türk kullanıcılarını, Kripto Alım ve Satım platformundan yerel para birimiyle doğrudan kripto para satın alınmasına imkan tanıyan TRY geçiş kanalının ön açılışıyla karşılıyor.

Binance, Türkiye merkezli Papara ile ortak çalışacak. Papara, kullanıcıların 16 farklı Türk bankasından havale yaparak TRY ile BNB, BTC, ETH, XRP ve BUSD satın almasına olanak tanıyan yasal düzenlemeye tabi ve güvenli bir ödeme servis sağlayıcısı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Türkiye, kriptoya karşı hızla artan bir ilginin ve en yüksek taleplerden birinin görüldüğü çok hareketli bir ülke. Türkiye geçtiğimiz yılda ülkenin ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalmasının ardından hızla kripto paraları benimsedi. Bu da küresel ekonomik piyasalarla korelasyon gösteriyor fakat Türkiye’deki oran komşusu olduğu Avrupa ülkelerinin iki katı” dedi.

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı ise “Türkiye’deki etkileyici kripto para ve blockchain benimsenme oranı ülkenin genç ve dinamik nüfusunu yansıtıyor. Papara olarak Türk kripto para topluluğuna 2017’den beri hizmet veriyoruz ve bunu Binance’te Türk Lirasını yatırma ve çekmeye imkan tanıyarak devam ettirmekten gurur duyuyoruz” yorumunu yaptı.

Entegrasyon sayesinde kullanıcılar Papara aracılığıyla, bir KYC sürecinin ardından doğrudan TRY yatırıp çekebilecek ve borsa cüzdanlarındaki TRY bakiyeleriyle anında kripto satın alabilecek. Ek fonksiyonlar ve özellikler ileri bir tarihte duyurulacak.

Papara’nın süreçleri, işlem masrafları ve yatırma işlemleri dahil banka desteği hakkında daha fazla bilgi şöyle:

  • Papara’ya 16 farklı bankadan havale ile para yatırmak ücretsiz.
  • Binance’e yapılan yatırma işlemlerinde en fazla 100 TRY olacak şekilde %1 işlem ücreti alınır.

Güncelleme: Papara ile para yatırma-çekme işlemleri 30 Nisan itibariyle sonlanmıştır. Konuyla ilgili yönetmeliğin detayları için bu haberimize gözatabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl