Binance’den Nasıl Para Çekilir? 3 Dakikada Binance Para Çekme

Binance’den paranızı nasıl çekebilirsiniz? Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in Türkiye’de de milyonlarca üyesi bulunuyor. Bu yüzden de Binance’e para yatırmak ve Binance’e para yatırmak, kripto para dünyasına yeni giren yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan birisi. Gelin şimdi 3 dakikada Binance para çekme işlemini nasıl yapacağınızı inceleyelim! Bilmeniz Gerekenler Önemli Noktalar: Binance’den para çekebilmek için BinanceTr hesabınız da olmalı. BinanceTR, binance.com’un Türkiye’de kurduğu yerel bir kripto para borsası. Binance hesabınız ile BinanceTr hesabınızı birbirine bağlayabilirsiniz. Daha...

binance para çekme

Binance’den paranızı nasıl çekebilirsiniz? Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in Türkiye’de de milyonlarca üyesi bulunuyor. Bu yüzden de Binance’e para yatırmak ve Binance’e para yatırmak, kripto para dünyasına yeni giren yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan birisi. Gelin şimdi 3 dakikada Binance para çekme işlemini nasıl yapacağınızı inceleyelim!

Bilmeniz Gerekenler Önemli Noktalar:

  • Binance’den para çekebilmek için BinanceTr hesabınız da olmalı.
  • BinanceTR, binance.com’un Türkiye’de kurduğu yerel bir kripto para borsası. Binance hesabınız ile BinanceTr hesabınızı birbirine bağlayabilirsiniz.
  • Daha sonra kendi adınıza açtığınız bir banka hesabına, Binance’den para gönderebilirsiniz.
  • BinanceTr’den haftanın her günü ve günün her saati para çekebilmek için kullanabileceğiniz iki banka mevcut. Bunlardan birisi VakıfBank, diğeri ise Ziraat Bankası. Bu iki bankada hesabınız yoksa, diğer bankalarla yapacağınız işlemler EFT kapsa

Adım 1: Binance Mobil Uygulamasına Giriş Yapın

Binance’den para çekerken ilk yapmanız gereken şey, Binance mobil uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapmak olacak. Bu adımda yapmanız gereken bir diğer şey, mobil uygulamanın sağ alt bölümünde yer alan “cüzdan” sekmesine tıklamak.

Adım 2: Cüzdan Bölümünde Sağda Bulunan “Transfer” Butonuna Tıklayın

İkinci adımda yapmamız gereken, transfer butonuna tıklamak olacak. Ancak bu noktada birkaç durumdan daha bahsedelim. Binance’den para çekmek istiyorsanız, çekmek istediğiniz parayı TL olarak BinanceTr hesabınıza aktaramıyorsunuz. Yani transfer edeceğiniz paranın bir kripto para olması lazım. Peki bu kripto para hangisi olabilir?

Binance kullanıcıları para çekmek isterken genellikle USDT kullanıyorlar. Yani sahip olduğunuz kripto paraları USDT’ye çevirip, BinanceTr’ye göndermek daha mantıklı.

Çekmek istediğimiz kadar varlığı USDT’ye çevirdikten sonra, transfer butonuna tıklıyoruz ve USDT’leri aktarmak istediğimiz cüzdanı seçiyoruz. Biz direkt olarak para çekmek istediğimiz için “Alıcı” kısmında BinanceTr’yi hesabını seçiyoruz.

Adım 3: BinanceTr Hesabınıza Göndermek İstediğiniz USDT Miktarını Seçin

Transfer butonuna tıklayıp, BinanceTr’yi seçtikten sonra artık tamamlamamız gereken nokta transfer edeceğimiz miktarı belirtmek. Ne kadar USDT göndermek istiyorsanız miktarı alt kısımda bulunan kutuya girebilirsiniz.

Bir üst görselde de gördüğünüz gibi “Miktar” yazan bölümün altındaki kutuya miktarı girebiliriz.

Adım 4: Güvenlik İşlemlerini Tamamlayın

Gönderim yapmak istediğiniz tutarı girdikten sonra Binance sizden transfer işlemini onaylamanızı isteyecek. Bunun için, mail adresinize ve telefonunuza gelen iki farklı kodu ilgili bölüme girmeniz gerekiyor.

Ek güvenlik önlemi olarak Google Authenticator uygulamasını kullanıyorsanız, uygulamada bulunan kodu da sizden isteyecektir.

Adım 5: BinanceTr Hesabınıza Gelen USDT’leri TL’ye Çevirin

BinanceTr hesabınızı kontrol ettiğinizde, saniyeler içerisinde Binance’den gönderdiğiniz USDT’lerin, BinanceTr hesabınıza aktarıldığını göreceksiniz. Şimdi de bu USDT’leri al-sat bölümünde TL’ye çevirmemiz gerekiyor. Satmak istediğimiz tutarı girdikten sonra USDT’leri TL’ye çeviriyoruz.

Adım 6: Cüzdanınızda TL’yi Seçin ve Çekme Butonuna Tıklayın

Yedinci adımda artık elimizde TL mevcut ve cüzdanımızda TL’yi seçmemiz gerekiyor. TL’yi seçtikten sonra sağ tarafta yer alan “Çekme” butonuna tıklayıp son adıma geçiyoruz.

Adım 7: Göndermek İstediğiniz Bankayı ve Göndereceğiniz Miktarı Belirleyin

Bu adımda karşılacağınız ekranda ise ilk önce hangi bankaya TL göndereceğimizi seçeceğiz. BinanceTr şu anda VakıfBank ve Ziraat Bankası ile 7 gün 24 saat fiat para yatırmanızı ve çekmenizi sağlıyor. Bu bankalarda hesabınız yoksa iş günlerinde ve iş saatlerinde EFT işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Bankayı seçtikten sonra göndermek istediğimiz TL miktarını giriyoruz. Daha sonra da seçtiğimiz bankada, adımıza açılmış banka hesabının IBAN numarasını girmemiz gerekiyor. Bu adımların hepsini tamamladıktan sonra “Onayla” butonuna tıklayıp işlemi tamamlıyoruz.

Adım 8: Her Şey Tamam!

Tüm adımları tamamladık, Binance işlemlerin yoğunluğuna göre 2-3 dakika içerisinde banka hesabınıza transfer yapacaktır.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl