Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’te para yatırma ve çekme durduruldu, borsa bakıma girdi

binance

Bitcoin’de fiyat düşüşü sırasında Binance’te sistem sorunları yaşandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkındaki ilk açıklamasında, API uç noktası ile ilgili bir sorun yaşandığını ve üzerinde çalışıldığını bildirdi. Zhao, ardından olası bir eşleştirme hatası tespit edildiğini ve eşleştirmenin otomatik olarak askıya alındığını ifade etti. Binance CEO’su, TSİ 16.40’ta yaptığı açıklamada, “Problemi araştırıyoruz. İlk tahminlere göre çözülmesi 30-60 dakikayı alabilir ve bu süre değişebilir. Güncel bilgi vereceğim.” dedi.

Binance’ten yapılan resmi açıklamada ise sistemin geçici olarak bakıma alındığı, para yatırma ve çekme işlemleri ile spot ve marjin alım satımının durdurulduğu bildirildi.

Ayrıca P2P, OTC platformları da durduruldu. Alt hesaplardan, marjin, vadeli işlem ve itibari para cüzdanlarından varlık transferleri de askıya alındı.

Binance’in vadeli işlem platformu Binance Futures’ta ise işlemler devam ediyor. Açıklamada, tüm kullanıcıların kripto paralarının güvende olduğu vurgulandı.

Açıklamaya göre, sistem bakımı tamamlandığında bilgi verilecek ve platform yeniden açılmadan önce kullanıcılara varlık transferi, para yatırma ve çekme, emir işlemleri gibi süreçler için 30 dakika süre tanınacak.

TSİ 17.30 itibari ile Bitcoin, 22 bin 757 dolardan işlem görüyor.

Güncel açıklama: Sistem bakımı tamamlandı

Binance, TSİ 20.30’da sistem bakımının tamamlandığını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada, tüm alım satımların TSİ 21.00’de açılacağı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun