Binance, Porto ve Lazio’dan sonraki fan token kulübünü açıkladı: Santos!

Dünyanın hacim anlamında en büyük borsası olarak gösterilen Binance, taraftar token'larına ve futbol takımlarına olan yatırımlarına beklendiği gibi devam ediyor. Kısa süre önce Porto ve Lazio hamleleriyle ses getiren Binance'in bu seferki tercihi ise Güney Amerika ve Brezilya'nın önemli kulübü Santos oldu.

Binance borsası, taraftar token’ını çıkaracağı yeni kulübü açıkladı. Brezilya’nın efsane kulüplerinden Santos, Binance Launchpool’daki 26’ıncı, futbol kulüpleri açısından da üçüncü proje oldu.

Türk lirası ile de işlem paritesi açılacak

Kullanıcılar, Binance’in kendi token’ları olan BNB ve BUSD’lerini kilitleyerek, bu gece yarısı saat 03.00’dan itibaren 30 günlük getiri (farming) işlemlerine başlayabilecekler. SANTOS token 1 Aralık’ta da TSİ 14’ten itibaren borsada listelenecek. Token’ın Türk lirası ile de işlem çifti olacak. İşlem çiftleri ilk etapta SANTOS/BTC, SANTOS/TRY, SANTOS/BRL ve SANTOS/USDT olarak belirlendi.

BNB kilitleyenlere büyük avantaj

Maksimum token arzı 30 milyon olurken, Launchpool token ödülü de toplam arzın yüzde 5’ine tekabül eden 1,5 milyon ile sınırlandırıldı. Stake işlemleri için bir üst sınır bulunmazken, stake yapacak kullanıcıların KYC uyumluluk aşamalarını tamamlamış olması gerekiyor. BNB kilitleyenler, BUSD kilitleyenlere oranla çok daha fazla ödül kazanma şansına sahip olacaklar. Launchpool için ayrılan 1,5 milyonluk SANTOS token’ın yüzde 80’i BNB, yüzde 20’lik kısmı ise BUSD kilitleyenler için ayrıldı.

Bilindiği üzere üm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen efsane isim Pele ve bu dönemin yıldızı Neymar, Santos altyapısından çıktılar. Pele yaklaşık 20 yıl Santos forması giydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl