Binance Avrupa’daki 7. regülasyon onayını İsveç’ten aldı: Resmi açıklama

Son dönemde regülasyonlar konusunda gaza basan ve taviz vermeyen bir politika güden Binance borsası İsveç Finans Otoritesi'nden de lisans almayı başardı.

Şirket CEO’su Changpeng Zhao’nun sürekli vurguladığı regülasyonlar konusunda Binance borsasından bir önemli haber daha geldi. Borsa, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla İsveç’in AB yargı bölgesinde lisans aldığı 7. ülke olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada İsveç vatandaşlarının artık euro ile kripto para alma işlemleri yapabileceği belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Dünyanın en büyük borsası olarak aldığımız bu lisans ile birlikte, İsveç vatandaşları Binance üzerinden euro yatırıma ve çekme işlemleri yapabilecekler, aynı zamanda yine euro ile kripto alımları yaparak, trade, staking ve Binance Visa kartı hizmetlerine de ulaşabilecekler”

Binance’in hem MENA hem de AB bölgelerinden sorumlu başkanı Richard Teng de konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Binance, regülasyon kurumlarıyla birlikte çalışma isteğini yeniden göstermiştir. Hedefimiz küresel standartlara uyum sağlamaktır. İsveç’ten alınan lisans aylara varan sıkı çalışma ve kararlılığın bir sonucudur” dedi.

Binance’in AB yargı bölgesinde; İtalya, İspanya, Fransa, Polonya, Güney Kıbrıs ve Litvanya para otoritelerinden de lisansı bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl