Binance borsası rezerv kanıtı raporunu açıkladı: Bitcoin, Ether ve USDT yine fazla

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance, 14. rezerv kanıtı raporunu yayımladı. Borsanın birçok kripto parada yine fazladan varlık tuttuğu görülürken bu oran Bitcoin'de %3, Ether'de %6 ve USDT'de ise %23 oldu.

Binance borsası 1 Ocak günü aldığı ekran görüntüsü üzerinden rezerv kanıt raporu bilgilerini paylaştı. Kullanıcıların sahip olduğu Bitcoin sayısı 575 bin 800’ü de aşarken, bu rakam son rapora oranla %2.6’lık bir yükselişi gösterdi. Binance’in elindeki BTC sayısının ise 597 bin olduğu belirtildi.

Binance kullanıcılarının ellerindeki Ether sayısı da 4 milyonu aştı. Borsanın kasasında ise 4.2 milyon adet Ether olduğu ifade edildi.

Sabit coin’lerde oran yüksek

Borsanın sabit coin’lerde de, kullanıcı varlıklarına oranla bir hayli fazla varlık bulundurduğu görülüyor. Rapor rakamlarına göre Binance, kullanıcıların sahip olduğu 16.8 milyar dolarlık USDT karşılığında 20.7 milyar dolarlık USDT tutuyor.

Paxos firmasının ihracını durdurduğu BUSD’de ise 259 milyon dolarlık varlık karşılığında 436 milyon dolarlık BUSD tutuluyor.

USDC’de de yine kullanıcı varlıklarından %17 daha fazla varlık tutuluyor. Buna göre borsanın 740 milyon dolarlık USDC varlığı karşısında toplamda 872 milyon dolarlık USDC tuttuğu görülüyor.

Borsanın kendi coin’i olan BNB’de %6, XRP’de ise %4 daha fazla varlık tutuluyor.

Hatırlanacağı üzere borsalar FTX’in iflasının ardından müşterilerine güven sağlamak adına 2022 yılının aralık ayında rezerv kanıtı raporu yayımlamaya başlamışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl