Binance yeni kripto rezerv kanıtını açıkladı: Yine yüzde 100’ün üzerinde

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, yeni rezerv kanıtı raporunu açıkladı. Birçok kripto parada müşterilerin tuttuğunun üzerinde varlık sahibi olduğu görülen borsanın Bitcoin miktarında geçtiğimiz aya göre yüzde 0.12'lika rtış oldu. Ethereum ve USDT'deki oranda ise sırasıyla yüzde 1.6 ve %0.8 düşüş gerçekleşti.

Binance borsası 11. rezerv kanıtı rakamlarını açıkladı. Borsanın 1 Ekim gününde aldığı ekran görüntülerinden sağladığı listeye göre yine birçok kripto parada müşteri varlıklarının üzerinde bir saklama yapılıyor.

Müşterilerin elindeki Bitcoin sayısı geçtiğimiz aya göre %0.12 artarken rakam 588 bin oldu. Borsa ise bu kripto parada %4.67 daha fazla Bitcoin tutuyor. (616 bin adet)

Binance müşterilerinin ellerinde 3 milyon 830 bin Ether bulunurken, borsanın toplam tuttuğu rakam ise 4 milyon 110 bin civarında bulunuyor. Burada da fazlalık oranı yüzde 7.

Son dönemde fiyatı düşen BNB’de, müşterilerin elindeki varlık 29 milyon olarak açıklanırken, borsanın elindeki BNB adedi ise 33 milyon oldu.

En büyük sabit coin olan USDT’deki fark da dikkat çekti. Binance’in elinde müşteri varlıklarından %18 daha fazla USDT bulunduğu belirtildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene yaşanan FTX çöküşünün ardından önce Binance olmak üzere birçok büyük kripto para borsası müşterilerine güven sağlamak için rezerv kanıtı duyurmaya başlamışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl