Binance, rezerv kanıtı raporunu yayımladı: Kripto oranı yüzde 100’ün üzerinde

Geçtiğimiz sene FTX borsasının iflasının ardından merkezi platformlara duyulan güvensizlik nedeniyle başlatılan Rezerv Kanıtı yayımlama furyası devam ederken Binance de son raporunu açıkladı. Raporda, borsanın müşteri varlıklarının bulunduğu birçok kripto parada, daha fazla varlığa sahip olduğu görülüyor.

Binance borsası geçtiğimiz sene duyurduğu ve müşterilerine güven telkin etmek için başlatıp diğer borsalara da örnek olduğu rezerv kanıtı raporunun sonuncusunu yayımladı.

1 Ağustos günü itibarıyla elde edilen rakamların gösterildiği raporda, borsanın birçok büyük kripto parada, müşteri varlıklarından daha fazla varlık tuttuğu görülüyor. Örnek olarak müşteriler 588 bin 622 adet BTC’ye sahipken bu rakam borsanın elindeki BTC’ler için 621 bin 631 adet… Yani Binance’in Bitcoin fonlarının müşteri fonlarına oranı %105…

Bu rakam Ethereum için ise %102… Binance müşterileri toplamda 4 milyon 68 bin adet ETH tutarken, borsa ise elinde 4 milyon 179 bin ETH bulunduruyor. BNB oranı %113, USDT ve BUSD oranı da %117 olarak gösteriliyor.

Yatırılan varlıklar azaldı

Raporda ayrıca Bitcoin’de yatırılan varlıkların son rapora oranda 3835 adet (%0.6), Ether’de ise 95 bin adet (%2.3) azaldığı ifade edildi. Bu azalma BNB ve USDT’de de devam etti. Yatırılan BNB adedi 423 bin (%1.4), USDT adedi ise 197 milyon (%1.2) azaldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl