Binance “rezerv kanıtı” cüzdanından 2.7 milyar dolar çıkardı

Geçtiğimiz günlerde rezervlerini kamuoyuna açıklamak için cüzdan bilgilerini paylaşan ve bu anlamda diğer borsaları da teşvik eden Binance borsası "rezerv kanıtı" cüzdanlarından birinden 2.7 milyar dolar çıkardı. Bu çıkış kripto topluluğundan tepki alırken Binance ise "cüzdanlar arası hareket" açıklaması yaptı.

FTX borsasının iflasında dolaylı yoldan da olsa çok büyük etkisi olan ve yaşananların ardından rezerv kanıtı adımıyla kripto endüstrisine kendi adına güven getiren Binance borsası buradaki cüzdanlarından birinden 2.7 milyar dolar USDT çıkardı.

200 milyon USDT geri döndü ama…

Sosyal paylaşım sitesi Reddit’te de konuyla ilgili bir başlık açılırken, Binance’in bu miktarı rezerv kanıtı paylaşımından yaklaşık 20 saat sonra çıkardığı belirtildi. Fonun ulaştığı adresin açıklanmaması da kripto topluluğunun tepkisine yol açtı. Binance daha sonra 200 milyon dolarlık USDT’yi cüzdana geri gönderdi ancak 2.5 milyar USDT hala diğer adreste bulunuyor.

“Tüm cüzdanları paylaşmamıştık”

Reddit’teki paylaşımın altına ise Binance’ten resmi bir yetkili cevap verdi. Yapılan transferin Binance’in kendi cüzdanları arasındaki standart transferlerden biri olduğu belirtilirken, cüzdanın ise TRZ soğuk cüzdanı olduğu bilgisi verildi. Açıklamada ayrıca rezerv kanıtı olarak paylaşılan cüzdanların, Binance’in tüm cüzdanları olmadığı ve ilerleyen haftalarda Vitalik Buterin ile yapılacak çalışmayla birlikte bu konuda çok daha şeffaf paylaşımların yapılacağı ifade edildi.

Reddit kullanıcıları ayrıca BNB chain üzerindeki varlıklar konusunda da Binance’in şeffaf olmadığını iddia ettiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl