Binance, Ripple ve Tron’dan kadınlar için token

Binance, Ripple ve Tron'un da dahil olduğu 46 kuruluş, finansal yetersizlikler nedeniyle hijyenik ürünlere erişemeyen kadınlar için PCAT adlı bir token yaratma hedefiyle bir araya geldi.

Binance Charity Foundation, dünya genelinde bir milyon kadının hijyenik ürünlere ücretsiz erişimini sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanıyor.

Yahoo Finance’de yer alan habere göre, 46 şirket ve kuruluş, finansal yetersizliklerden dolayı hijyenik ürünlere erişemeyenler için sabit fiyatlı bir coin yaratma amacıyla bir araya geldi. The Pink Care Token (PCAT) adı verilen bu token hayata geçtiğinde, insanlar bu token’a bağış yapabilecek ve token hijyen ürünleriyle değiştirilebilecek.

Binance Charity yöneticisi Athena Yu’nun bu konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Kadınlar bu token’a sahip olduktan sonra, bununla tedarikçilerden ped alabilecekler. Tedarikçiler her genç kıza bu pedlerden dağıtmak için okullara gelecekler.”

Sistem ilk olarak Uganda’da bu ayın sonlarına doğru uygulanmaya başlayacak.

Sağlık ve araştırma örgütü PSI’a göre, dünya üzerindeki 2.5 milyar kadının hijyenik ürünlere erişimi yok. Bir sivil toplum örgütü olan Global Citizen, bunun sonucunda, dünyanın her yerinde adet gören kadınların ve genç kızların belirli gıdaları yemek veya sosyalleşmek gibi temel faaliyetlerden dışlandığını söylüyor. Yine onlara göre, adet görmeye bağlı kültürel utanç ve kaynakların kıtlığı, kadınları her gün okula gitmekten veya çalışmaktan alıkoyuyor.

Binance güvenilir bir sistem inşa ediyor

Projeye şu ana kadar yaklaşık değeri 160 bin dolar olan 13.54 BTC bağışlandı. Bu BTC’ler Binance Chain üzerinde onlara eşdeğer PCAT basımı için kullanılacak. Ethereum ağı üzerinde çalışan sosyal fonlama platformu Alice, P2P Bitcoin pazar yeri Paxful, sınır ötesi ödeme sağlayıcısı Ripple ve Blockchain işletim sistemi Tron, bu girişimi destekleyen kuruluşlar arasında yer alıyor.

Peki neden Blockchain? Sadece ücretsiz hijyenik ürün dağıtmak sorunu çözdü mü? Binance’e göre, basitçe bir bağış platformu kullanmak yerine bir token oluşturmak, fonların doğru insanlara gitmesini sağlayacak. Yolsuzluk ve fonların kötüye kullanımı şu anda yardım kuruluşlarıyla ilgili sıcak konular, ancak Blockchain bu sorunu çözebilir.

Binance’in kurucu ortağı He Yi, hijyenik pedlerle ilgili şunları söylüyor:

“Şehirlerde yaşayan kadınlar için belli dönemlerde bu pedleri kullanmak rutindir. Ancak, Afrikalılar için bu dönemler bir utanç kaynağı olmasının yanı sıra aynı zamanda bunlar lüks ürünlerdir.”

Binance Charity şu anda bu projeyi başka yerlere de yaymak amacıyla kızların finansal yetersizlikler nedeniyle hijyenik ürünlere erişemediği ve kripto para bağışının kabul edildiği diğer ülkeleri araştırıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl