Ripple’ın XRP’si 1 dolara göz kırpıyor

Ripple'ın XRP'si, Bitcoin'in 8 bin 500 dolar seviyesine ulaşması ve Binance'in ABD Doları ile kripto para alma imkanı tanıyacağı haberleriyle birlikte yüzde 20 oranında değer kazandı.

Ripple’ın XRP’si, uzun süren bir bekleyişten sonra yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı. Bitcoin’in 8500$ seviyesine ulaşmasıyla birlikte altcoin’lerden çıkan para geri döndü. Ripple, son 24 saatte yakaladığı yüzde 20’nin üzerinde artışla, altcoin’ler arasında en çok değerlenenlerden biri oldu.

XRP’deki bu eğilim sürerse, önümüzdeki günlerde fiyatın 1$’a ulaşmayacağını düşünmemek için bir sebep yok. Ancak neredeyse hafta sonuna gireceğiz ve tekrar bazı çılgın aksiyonlar yaşayabiliriz.

Bu arada XRP, USD karşısında yüzde 20’nin üzerinde artarken BTC’ye karşı ise yüzde 17 yükseldi.

24 saatlik ticaret hacmi neredeyse 2 milyar doları bulan XRP’ye daha önce olduğu gibi yine Güney Kore ve Japonya hakim. Bithumb hala XRP ticaretinin döndüğü lider borsa konumunda. Bugün ikinci sırada, dün üçüncü sırada bulunan Upbit’i görüyoruz.

Binance haberlerinin etkisi büyük

Bugün, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in müşterilerine ABD Doları ile doğrudan kripto para almasına olanak tanıyacağı yönünde haberler çıktı. Haberler borsa tarafından yalanlansa da altcoin’lere etkisi büyük oldu. Bu, pek çok altcoin önemli artışlar kaydederken en çok Ripple’a yaradı. Dünya çapında Ripple ticaretinin büyük bir bölümü itibari paralar üzerinden yapılıyor. Bunlar arasında sırasıyla Kore Wonu, Japon Yeni ve ABD Doları en çok kullanılan para birimleri.

2018’DE XRP’NİN DEĞERİNİ YÜKSELTEBİLECEK 5 BÜYÜK RİPPLE ORTAKLIĞI

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl