Binance’ten yeni sabit coin adımı: 3 kripto işlem çifti geldi

Son dönemde TUSD ve BUSD konusunda liste dışı adımları atan Binance, yavaş yavaş USDC paritesindeki işlem çifti sayısını da artıyor. Borsa USDC'de iki adet ve FDUSD'de 1 adet olmak üzere 3 yeni işlem çiftini listeleyeceğini duyurdu.

2022’de USDC paritesindeki birçok kripto işlem çiftini platformundan kaldıran ve bu konuda büyük tartışma başlatan Binance, uzun süre sonra bu kararından dönmüş gözüküyor.

Son olarak aralık ayının bitiminde USDC’de 10 kripto işlem çiftini platformuna yeniden getiren borsa, bugün yaptığı açıklamayla yarın da iki USDC işlem çiftini listeleyeceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ/FDUSD, LINK/USDC ve MANTA/USDC işlem çiftlerinin yarından itibaren TSİ 11’de Binance’te yer alacağı belirtildi.

FDUSD paritesindeki çiftlerde işlem ücreti de sıfır olmaya devam edecek.

Sonunda USDC’ye dönmek zorunda kaldılar

Binance’in USDC işlem çiftlerini açmasının altında, BUSD’nin yeni ihracının ABD’li regülatörler tarafından durdurulması ve aynı zamanda TUSD’ye olan güvenin de her geçen gün azalması yatıyor olabilir. TUSD’nin ihraççısı olan TrueUSD şirketi geçtiğimiz hafta, sabit coin’in teminatları hakkında şüphe uyandıran hareketlerde bulunmuş ve bu nedenle TUSD’nin 1 dolara olan dengesi de olumsuz yönde bozulmuştu.

Hong Kong merkezli bir sabit coin olan FDUSD ile USDT, Binance’in şu anda en çok tutunduğu sabit coin’ler olarak önplana çıkıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl