Binance’in beklenen sabit fiyatlı kripto parası sonunda göründü

Binance'in ilk sabit fiyatlı kripto parası, sonunda borsanın kendi blok zincirinde görüldü.

Kripto para borsası Binance’in bir süredir sabit fiyatlı kripto para geliştirmek için çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz Mayıs ayının başında bir Twitter kullanıcısı, Binance’in kendi sabit kripto parasını çıkarmaya karar vermesi durumunda bunun Binance Chain’deki en büyük token’lardan biri olacağını, ağın kullanımını artıracağını ve BNB’ye de büyük katkı sağlayacağını söylemiş, borsanın CEO’su Zhao ise bu gönderiye “Ne dilediğine dikkat et” yanıtını vermişti. Binance’in sabit kripto para geliştirdiği ilk olarak bu şekilde anlaşılmıştı.

Aradan geçen haftaların ardından şimdi Binance’in ilk sabit fiyatlı kripto parası, Binance Chain’de görünür oldu. https://explorer.binance.org/asset/BGBP-CF3 adresinde yer alan bilgilere göre borsa, sterlin destekli Binance GBP (BGBP) adında bir kripto para oluşturmuş. Görünüşe bakılırsa platform, tek bir sabit kripto paradan ziyade sterlin, dolar, euro vb. ile desteklenen birçok farklı sabit kripto para ihraç edecek. Yani, Binance GBP’nin yanı sıra Binance USD (BUSD), Binance EUR (BEUR) gibi farklı paralar da beklenebilir.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Zhao, hala test aşamasında olduklarını ve şimdiye kadar sadece 200 sterlinlik kripto para bastıklarını ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl