Ünlü fon yöneticisi: Binance’e bir şey olursa piyasa darbe alır

7 milyar dolarlık varlıkları yöneten SkyBridge Capital şirketinin kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, kripto para borsası Binance’e bir şey olması durumunda piyasanın darbe alacağını fakat bunun kısa vadeli olacağını iddia etti.

Bitcoin yıl içinde yaklaşık yüzde 70 artışla 28 bin dolar seviyesinde. Kripto para yatırımcıları daha da yükselebileceği konusunda iyimser. Yönetimi altında 7 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital’in kurucusu da bunlardan biri.

Hedge fonu kurucusu kripto yatırımlarına güveniyor

SkyBridge Capital kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, Yahoo Finance’den Jared Blikre ve Brad Smith ile yaptığı bir röportajda, SkyBridge’in portföyündeki Bitcoin’den bahsederken “Şu anda ayı piyasasını atlattığımızı tahmin ediyorum” dedi.

Sadece bir tahmin olsa da Scaramucci, firmasının yatırımına olan güvenini de korudu.

Hedge fonunun kurucusu “Bitcoin’i dört yıllık bir aralıkta tuttuğunuz her zaman, yani günü seçip dört yıl boyunca tuttuğunuzda, diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösteriyor.” şeklinde konuştu.

“Binance’e bir şey olursa piyasa darbe alır”

Aynı zamanda eski Beyaz Saray İletişim Direktörü olan Scaramucci, sunucunun “Binance ile ilgili bir çöküş olursa ne olur?” sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi.

Fon yöneticisi, Binance’in çok önemli bir merkezi borsa olduğunu belirtirken ona bir şey olması durumunda kripto para piyasalarının kısa vadeli bir darbe alacağını kaydetti ve şu ifadeleri kullandı:

“CZ’ye başarılar diliyorum. Onu şahsen tanıyorum ve severim. Umarım bu sorunlar her neyse onları çözer. Binance’in başına bir şey gelmesini kesinlikle istemiyorum. Ancak insanların kripto para piyasaları olarak bilinen ekosistemin, Bitcoin, Ethereum ve diğerlerinin çok dirençli olduğunu anlamaları gerektiğini düşünüyorum. Bu alana yönelik çok fazla bastırılmış talep var.”

Öte yandan bu “kısa vadeli darbe” ifadesini de önceki çöküşlere örnek vererek tanımladı. Scaramucci, “FTX battığında kripto piyasasına zarar verdi. Ama bu piyasa için geçici bir zarardı. Sanırım Bitcoin 16 bin dolara ulaştı. Şu anda çöküşün duyurulduğu tarihteki seviyesinin çok üzerinde.” dedi.

2014’te iflas eden dev kripto para borsası Mt. Gox’u da hatırlatan Scaramucci, “Bitcoin işlemlerinin yüzde 60’ı o borsada yapılıyordu. İnsanlar bunun kripto paraların ve Bitcoin’in sonu olduğunu söylüyordu. Elbette bu da gerçekleşmedi.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl