Hakimden SEC’nin Binance.US talebine ret

Dün resmen duruşma safhasına geçilen Binance ile SEC arasındaki hukuki süreçte dava hakiminden SEC'ye ret cevabı geldi. Hakim, ayrıca iki tarafın belgeler konusundaki çekişmesinin bitmesi ve sürecin ilerlemesi için birlikte çalışmaya başlaması gerektiğini söyledi.

grayscale dava sec

Binance ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davaya bakan hakim, SEC’nin borsayı inceleme talebini reddetti. Dün gerçekleşen duruşmada, bu kararla bilikte SEC’nin fazladan dosya talep etmesine engel de getirilmedi.

“Oturduğum yerden karar veremem”

Dava hakimi Ziya Faruki yaptığı açıklamada iki tarafın belgelerin açıklanması konusundaki çekişmesinin artık bitmesi gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Oturduğum yerden hangi belgenin doğru ya da sahte olduğıu konusunda bir karar veremem. İki taraf artık birlikte çalışmaya başlamalı. Ben süreci ilerlemesini istiyorum”

Hatırlanacağı üzere SEC, Binance’in müşteri fonlarını bilerek kötüye kullandığını iddia ediyordu. Binance tarafı ise SEC’nin bu konuda hiçbir kanıt öne süremediğini ancak sürekli belge talep ederek f-davaya fazlada yük getirdiğini ifade ediyordu.

Binance ayrıca SEC’nin bu konuyla ilgili talep ettiği belgelerin iddialarıyla hiçbir şekilde uyuşmadığını da belirtiyordu.

Uzmandan olumsuz yorum

Binance.US’i araştıran bir uzmanın da davayla ilgili yorumları dün ortaya çıkmıştı. Mührü açılan dosyalarda uzmanın, Binance.US’in müşteri fonlarını dönem dönem tamamen teminatlandırdığı yorumunun yapılmasının çok zor olduğunu söylediği görülmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl