Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, SEPA ile euro yatırma işlemlerini askıya alıyor

Kripto para borsası Binance, bugün Avrupalı kullanıcılarına gönderdiği anlaşılan e-postada, banka transferi kanalıyla euro yatırma işlemlerini, 7 Temmuz Çarşamba TSİ 11.00’den itibaren geçici olarak askıya alacağını duyurdu. Kararın şirketin kontrolü dışındaki nedenlerle alındığı vurgulandı.

Açıklamada, kullanıcıların Binance’e kredi veya debit kart üzerinden euro yatırıp kripto para almaya devam edebilecekleri ifade edildi. Devamında ise “İş ortaklarımızla bir çözüm bulmak için sıkı çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkür ederiz. Bu süre zarfında SEPA üzerinden yapılacak herhangi bir para yatırma işlemi 7 iş günü içinde iade edilecektir.” denildi.

Binance’ten kullanıcılara gönderilen e-postada banka kanalıyla euro yatırma işlemlerinin askıya alınacağı bildirildi

Binance, banka transferi ile euro yatırma işlemlerini geçtiğimiz yılın Haziran ayında devreye almıştı.

Geçtiğimiz günlerde İngiliz bankacılık kuruluşu Barclays, Birleşik Krallık’ta finansal piyasaları denetleyen kuruluş FCA’in bildirimini gerekçe göstererek müşterilerinin Binance’e kredi veya banka kartıyla para yatırmalarını yasaklamıştı. Bu kararın ardından Binance’ten yapılan açıklamada, Barclays’in adımının bir yanlış anlamaya dayandığı, FCA’in bildiriminin Binance.com üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığı belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl