Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, ‘Seyahat Kuralı’na uyumluluk için CipherTrace ile anlaştı

Son dönemde başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerde regülasyon sorunları yaşayan Binance, küresel seyahat kuralı regülasyonlarına uyumluluk için, kripto para istihbarat firması CipherTrace'in "Traveler" uygulamasını kullanacağını açıkladı. Borsa bu sayede, hack ve dolandırıcılık olaylarının da önüne geçmek istiyor.

Binance, küresel seyahat kuralı regülasyonlarına uyumluluk için, kripto para istihbarat firması CipherTrace’in “Traveler” uygulamasını kullanacağını açıkladı. Şirket, Traveler sayesinde platform üzerindeki kötü niyetli kişilerin daha kolay tespit edilmesini sağlayacak. CipherTrace, Traveler uygulamasını, gelen kripto para işlemleri üzerinden adres kopyalayarak yapılabilecek olan hack ve dolandırıcılık olaylarını engellemek amacıyla Mart ayında çıkarmıştı.

Binance’in uyumluluk yöneticisi olan Samuel Lim konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Uyumluluk konusundaki yatırımlarımıza devam ediyor ve teknolojiyi geliştirme programımızı sürdürüyoruz. Traveler çözümünü buldukları için CipherTrace ile kurduğumuz ortaklığımız için mutluyuz. Kullanıcılarımıza her zaman olduğu gibi üst seviye ürünler sunma konusunda kararlıyız. Bunların en önemli standartları da, güvenli, merkeziyetsiz ve küresel uyumluluk kurallarına uygun olmasıdır”

Mali Suçları Engelleme Ağı (FinCEN) ve Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) seyahat kuralları, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP’lar) 3 bin doları aşan para transferleri ve işlemleri için tüm finans kuruluşlarının müşteri bilgilerini birbirleriyle paylaşmalarını içeriyor.

Binance Mayıs ayında da, Binance Smart Chain’deki DeFi uygulamalarının hack olaylarını ve sistem açıklarını ele almak için şirketin işlem izleme yazılımını kullanmıştı. Binance’in Traveler açıklamasının, borsanın, Japonya, İngiltere ve Kanada’daki finansal gözlemcilerden kaynaklanan bazı regülasyon zorluklarıyla karşı karşıya kalmasından sonra gelmesi de dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl