Türk kripto para projesi Sinovate’e Binance’ten V Label sertifikası

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve Sinovate adıyla yeniden markalaşan Türk kripto para projesi, Binance'ten V Label sertifikası aldı.

Geçtiğimiz yıl Suqa adıyla yola çıkan fakat Sinovate olarak yeniden markalaşan Türk kripto para projesi, lider kripto para borsası Binance’ten V Label aldı.

Bu etiket, Binance tarafından meraklılarını bilgilendiren ve bilgilerini güncel tutan projelere veriliyor. V Label, projelerin gerçekliğini ve doğruluğunu garanti eden bir sertifika olarak görülüyor.

Kripto para meraklıları artık SIN ile ilgili haberleri, güncellemeleri ve gelişmeleri Binance Info üzerinden takip edebilirler.

Binance, bu şeffaflık girişimini geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlatmıştı.

Herhangi bir ön satış, ICO veya premine olmaksızın piyasaya sürülen SIN, proof-of-work algoritması ile çalışan, yani madencilikle elde edilebilen bir kripto para olmasıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca SIN’in kodu, kurucusu ve CEO’su Tamer Dağlı tarafından geçtiğimiz günlerde Squanch tarafından yayınlanan bir röportajda ifade edildiği gibi herhangi bir projeden çatallanmayıp sıfırdan yazıldı. Dağlı, Sinovate’in tamamıyla inovasyon ve farklılık yaratmak üzerine kurulmuş bir proje olduğunu söylüyor.

Arkasında kalabalık bir ekip bulunan Sinovate için yaklaşık 40 kişi çalışıyor. Ekip üyeleri, yalnızca Türkiye’den değil, İtalya, İspanya, Fransa ve dünyanın diğer bölgelerinden.

Dağlı, önümüzdeki dönemlerde projede önemli geliştirmeler yapacaklarını ve transfer hızını saniyede 3000 ya da daha fazlasına ulaştıracaklarını belirtiyor. Sinovate’in kurucusu, 2020 yılında ise 3 saniye içinde bir cüzdandan diğer cüzdana mesaj, SMS ve belge gönderilebileceğini, bunun gizliliğin önemli ölçüde ihlal edildiği günümüzde Sinovate için aktif bir kullanım açacağını umuyor.

Dağlı ayrıca, “Ödeme sistemleri üzerinde de çalışmalarımız var ve özellikle Türkiye’de kripto para kullanımına yasal düzenleme geldiği andan itibaren Sinovate’in Türkiye’de kripto paranın geçtiği her yerde görme şansımız olacak” diyor.

İki günde %50 arttı

Bu arada CoinMarketCap verilerine göre önceki gün 0,0042 dolardan işlem gören SIN, yüzde 50 oranında artarak bugün 0,0063 dolara kadar çıktı. Kripto para TSİ 22.10 itibari ile 0.0062 dolardan el değiştiriyor. SIN; STEX, TradeOgre ve CHAOEX gibi borsalarda alınıp satılıyor.

Sinovate ile ilgili daha detaylı bilgilere sinovate.io, Binance Info veya CoinMarketCap aracılığıyla ulaşılabiliyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl