Binance Smart Chain ve Animoca’dan metaverse için 200 milyonluk dev fon

Metaverse, web 3.0 ve blok zinciri tabanlı oyunların her geçen gün gelişmesi büyük şirketlerin de bu evrene daha fazla yatırım yapmasına neden oluyor. Son olarak Binance'in merkeziyetsiz borsası Binance Smart Chain (BSC) ile metaverse'ün önemli şirketlerinden biri olan Sandbox'ın sahibi Animoca Brands, 200 milyon dolarlık bir fon için ortaklık kurdular. Fon, erken dönem blok zinciri tabanlı oyun startup'larına yatırım yapacak.

metaverse

Koronavirüs salgınının tüm dünyada yayılmasıyla birlikte adeta patlama yaşayan blok zinciri tabanlı oyun endüstrisi 2021 yılına damga vururken, büyük şirketler de buradaki potansiyeli görmeye başladılar. Bugün yapılan resmi açıklamayla da, Binance Smart Chain ile Animoca Brands toplamda 200 milyon dolarlık bir fon için ortaklık kurduklarını duyurdular.

İki şirketten 100’er milyon dolar

İki şirket, izleme listelerine aldıkları geliştiricilerin BSC üzerinde inşa ettikleri blok zinciri tabanlı oyun projelerine yatırım yapacaklar. Hem BSC hem de Animoca, 100’er milyon dolarlık eşit yatırımda bulunacaklar. BSC’nin bu meblağı, Ekim ayında duyurduğu 1 milyar dolarlık “Büyüme Programı” vasıtasıyla ödeyeceği belirtildi. ,

Animoca oyun sektöründe kendini gösteriyor

Bu ortaklık ve oluşturulan fon, blok zinciri tabanlı oyunlar ve NFT’ler konusunda ne kadar büyük bir ilgi olduğunun ve sektörün geleceğine ne kadar pozitif bakıldığının bir göstergesi durumunda…

Sandbox’ın sahibi olan Animoca Brands de, son dönemde metaverse projelerine ciddi yatırımlar yapmasıyla biliniyor. Şirket Kasım ayında kendisini “Merkezi olmayan metaverse” olarak tanımlayan ve Polygon üzerinde inşa edilen Bloktopia’nın en büyük yatırımcısı olmuştu. Animoca, sadece Kasım ayında Upland, Roll ve Avocado Guild gibi milyonlarca dolarlık fonlama turlarına da katılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl