Binance Smart Chain’den saldırılarla ilgili açıklama: Organize ve hedefli

binance smart chain

Son dönemde özellikle ‘flash loan’ saldırılarıyla ön plana çıkan Binance Smart Chain protokolleriyle ilgili Binance Smart Chain’in resmi Twitter hesabından açıklama geldi. Bir tweet serisiyle yapılan duyuruda saldırıların organize ve hedefleri belli olarak yapıldığı belirtildi.

Özellikle anlık kredi’lerle (flash loan) ve bazı protokollerdeki açıklardan yararlanılarak yapılan yapılan saldırılarla ilgili olarak BSC’den yapılan açıklamada zincir üzerindeki projelere ve onların geliştiricilerine bu saldırıların planlı, organize ve hedefi belli şekilde yapıldığı uyarısı getirildi.

BSC’nin Twitter flood’unda şu ifadeler yer aldı:

“İyi organize olmuş hacker’ların son dönemde BSC’yi hedef aldığını görüyoruz. Bizler için zorlu geçen bir zaman dilimindeyiz. Tüm dapp’lar için çağrıda bulunuyoruz:

1-Kendi kontrolleriniz dışında denetim şirketinizle de çalışın. Eğer çatallanmış projelerdenseniz lütfen yaptığınız değişiklikleri iki ya da üç kez kontrol edin.

2-Sorunları anlık olarak görebilmek için risk kontrol önlemlerinizi alın. Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda protokolü duraklatın.

3-En kötü durumlar için bir acil durum planı uygulayın.

4-Kendi ödül programınızı yapın ya da mümkünse bu ödül programını “immunefi” üzerinde yapın.

Peckshield ve CertiK Security şirketleri de BSC üzerindeki projeler için güvenlik danışmanlığı hizmeti vermektedirler.”

Son 2 haftada BSC üzerindeki projelerden BurgerSwap, Bogged Finance ve Pancake Bunny saldırıya uğramışlar ve hacker’lar milyonlarca dolarlık fonları sistemden çekmeyi başarmışlardı. Saldırılarda ‘flash loan’ açıkları kullanılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl