Binance’ten spot ve kaldıraçlı TUSD işlemlerinde sıfır ücret

Özellikle ABD'deki bankacılık krizinin ardından sabit coin'lerde TUSD'yi ön plâna çıkaran Binance, bu kriptodaki spot ve kaldıraçlı işlemlerdeki "trade" ücretlerini ikinci bir açıklamaya kadar kaldıracak.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, TUSD sabit coin’inde 30 Haziran’dan TSİ 03.00’dan sonra yapılacak olan spot ve kaldıraçlı işlemlerde “trade” ücreti almayacak. Kampanya ikinci bir açıklamaya kadar devam edecek.

Borsadan yapılan açıklamada ayrıca BUSD için daha önce başlatılan sıfır işlem ücreti kampanyasının da 6 ay daha uzatıldığı bilgisi verildi. Bu promosyon, 31 Aralık 2023’e kadar devam edecek.

Öte yandan TUSD kampanyasının başlamasının ardından dolar bazlı sabit coin’ler arasındaki işlemlerde de ücret alınmayacak. Bu işlem çiftleri şu anda BUSD/USDT, TUSD/BUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT olarak açıklandı ancak yeni çiftler geldiği takdirde, bu listeye eklenecek.

Binance son dönemde özellikle TUSD sabit coin’ine ciddi destek vermesiyle biliniyordu. ABD’de mart ayında başlayan bankacılık krizinde USDC’nin 1 dolara olan dengesinin bozulması Binance’in TUSD’yi ön plâna çıkarmasıyla sonuçlanmıştı.

Borsanın kendi sabit coin’i olan BUSD de yine New York regülatörü tarafından Paxos’a verilen uyarı nedeniyle yeni ihraçları durdurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl