Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten kripto paralarda staking hizmeti

Binance, resmi kripto para cüzdanı Trust Wallet aracılığıyla kripto paralar için staking hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu.

Binance‘in resmi kripto para cüzdanı uygulaması Trust Wallet, kripto paralar için “staking” özelliği ekliyor.

Borsa, bu gelişmeyi birkaç gün önce yayınladığı bir blog yazısıyla duyurdu.

Binance’in 2019’un ikinci çeyreğinin sonuna doğru başlatmayı planladığı staking özelliği, işlemlerin doğrulanması için kullanıcıların yatırımlarından kâr payı veya faiz almalarını sağlarken aynı zamanda onlara Blockchain’deki değişiklikler için oy verme hakkı da tanıyor. Staking ödülleri, PoS algoritmasını kullanan kripto paralarda alınabiliyor.

Trust Wallet ayrıca Tezos’a (XTZ) da destek vermeye başladı ve Tezos için staking desteği eklemeyi planlıyor.

Kurumsal yatırımcılara saklama hizmeti sunan Coinbase Custody, Mart ayının sonlarına doğru, Tezos’a staking desteğiyle birlikte hizmet paketini genişletmeyi amaçladığını duyurmuştu. Coinbase Custody’nin çevrim dışı saklama hizmeti sayesinde, yatırımcılar Coinbase’i bir aracı olarak kullanarak Tezos gibi ağlara katılabilecekler ve XTZ’leri üzerinden faiz kazanabilecekler.

Son verilere göre Tezos ile staking, aylık yüzde 0.61 ve yıllık ise yüzde 7.35 getiri sağlıyor.

Son olarak 30 Mart’tan önceki birkaç gün içinde çok yüksek performans sergileyen Tezos (XTZ), 70 cent’lerden 1.08$’lara kadar çıkmıştı. Bu fiyat hareketlerinin arkasında ise çekirdek gelişmelerin satın alınması vardı. Tezos topluluğu şu anda XTZ’nin güncellenmesiyle ilgili bir protokol önerisine oy kullanmaya devam ediyor.

Haber: CoinTelegraph

→ TECRÜBELİ ANALİSTTEN BİTCOİN’DE PARABOLİK HAREKET BEKLENTİSİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl