Binance Swipe’ı açıkladı, SXP yüzde 30 yükseldi

Binance, yaptığı duyuruda, 2020 yazında bir bölüm hissesini satın aldığı kripto para debit kart üreticisi olan Swipe'ın kalan hisselerini de satın alacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance’ten yeni bir açıklama geldi ve şirket, kripto para debit kart üreticisi Swipe’ın kalan hisselerini de satın alacağını duyurdu. Borsa, Swipe’ın çoğunluk hisselerini de 2020 yılının Temmuz ayında almıştı.

Haberle birlikte %30 artış

Binance’in resmi açıklamasının ardından ise Swipe’ın kendi token’ı olan SXP’de %30’luk yükseliş yaşandı. Token, 2 doları da aşmayı başardı ve günün en çok yükselen kripto paralarından biri oldu.

Binance’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada Swipe CEO’su Joselito Lizarondo’nun da görevini bırakacağı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Binance, dünya çapında 70 milyondan fazla yerde anında kripto para harcamasına şans tanıyan, kripto para Visa debit kart çıkarma platformu Swipe’ın kalan hisselerini de satın alacak.

Temmuz 2020’de Binance, geleneksel finansal sistemler aracılığıyla kripto paralardaki ödemeler ve satın almalar başta olmak üzere fiat para ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu kapatarak kripto paraların ana akım olarak benimsenmesini daha da geliştirmek amacıyla Swipe’ın çoğunluk hissesini satın almıştı.

Binance ve Swipe, Visa kartlarını çıkarmak için regüle edilmiş olan ve lisanslı kuruluşlarla birlikte çalışmakta ve Swipe, Binance’in kart programı yöneticisi ve teknoloji platformu olarak görev yapmaktadır. Swipe ayrıca, izin verilen bölgelerde ve pazarlarda kart çıkarmak için ortaklarımızla birlikte iş birliği de yapmaktadır.

Kalan hisselerin satın alımının tamamlanmasının ardından Swipe CEO’su Joselito Lizarondo görevinden istifa ederek Binance’ten ayrılacaktır.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl