Binance’in büyük duyurusunu takiben BNB rekor zirveyi zorladı

Binance'in Binance Chain'in ilk blokunun doğumuna ilişkin duyurusunun ardından Binance Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesini zorladı.

Büyük kripto para borsası Binance, borsanın kendi blok zinciri Binance Chain’in piyasaya sürüldüğünü işaret eden yeni bir genesis blokunun doğduğunu duyurdu.

Genesis blok, herhangi bir blok zincirinin ilk bloku anlamına geliyor.

Şirketten konuyla ilgili olarak başka bir açıklama gelmedi. CEO Changpeng Zhao, sadece “Yoğun gün!” şeklinde bir Twitter paylaşımı yaptı ve profil fotoğrafını Binance DEX logosu ile değiştirdi.

Bu arada CryptoNews’e göre Binance Chain’in blok gezgini, test ağında hala yeni bloklar sayıyor.

Binance’in duyurusu öncesinde 19.61 dolardan işlem gören BNB, duyuruyu takiben birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 7 yükselerek 21 dolara çıktı.

Borsa, Binance blok zincirini, Şubat ayının sonunda halka açık test sürümü şeklinde yayınladı. Ne derece merkezsiz olduğu tartışılan Binance DEX, bu zincirin üzerinde çalışan ilk uygulamalardan biri.

Öte yandan Changpeng Zhao, Şubat ayında şu anda Ethereum ağında ERC20 token’ı olarak çalışan bazı coin’lerin yayınlanır yayınlanmaz Binance Chain’e taşınmaya hazır olduğunu söylemişti. Zhao, “Şu anda bir düzine proje zincir uygun olduğunda Binance Chain’e geçeceklerini onayladı. Bunlar arasında çok büyük projeler de var. Platformumuz Ethereum’dan daha hızlı.” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl