Binance taraftar token platformunu Lazio duyurusu ile başlattı

Taraftarların kulüplerle olan etkileşimini sağlayan 'fan token'lar özellikle 2021 senesinde ciddi bir büyüme kaydederken, dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance de, taraftar token platformunu resmen duyurdu. İtalya'nın köklü kulüplerinden Lazio'nun token'ını çıkaracak olan borsa, LAZIO token satışlarını 21 Ekim itibariyle başlatacak. Binance ayrıca Mavi Beyazlılar'ın forma sponsoru da olacak.

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük borsası kabul edilen Binance de taraftar token platformu açtı. Açılış İtalya’nın büyük kulüplerinden Lazio ile yapıldı. LAZIO token’ın Launchpad süreci ise yarın başlıyor.

Hesabında Binance borsasının kendi kripto parası olan BNB token tutan kullanıcıların, ön satıştan ne kadarlık LAZIO token alabileceğini belirleyecek olan ekran görüntüleri yarından itibaren alınmaya başlayacak.

40 milyon token’ın %10’u Binance Launchpad’e!

Lazio taraftar token’ın toplam 40 milyon adetlik arzı olacak. Bu rakamın %10’luk kısmı olan 4 milyon da Binance Launchpad’i için ayrılacak. Binance’ten yapılan açıklamada 1 Lazio token’ın 1 dolar fiyatla açılışı yapacağı ancak BNB fiyatının katılıma göre belirleneceği belirtildi. Token sadece BNB ile alınabilecek.

Binance detayları da açıkladı: Forma sponsorluğu

Borsa, Lazio haberini duyurduktan bir süre sonra İtalyan ekibiyle yapılan anlaşma hakkındaki detayları da yayımladı. Lazio ile çok seneli bir anlaşmanın yapıldığı açıklanırken bu konuda rakam ise verilmedi. Binance borsası ayrıca Lazio’nun bundan sonraki forma sponsoru da olacak ve ismini İtalya Serie A’da gösterecek. Forma sponsorluğunun süresi hakkında da detay verilmedi.

Bilindiği üzere bir başka taraftar token platformu Socios da İtalyan takımı Inter ile benzer bir anlaşma yapmış ve Milano ekibinin forma sponsoru olmuştu.

Öte yandan Binance’in taraftar token sayfasında Lazio’nun ardından iki kulüple daha yapılan işbirliğinin açıklanacağı gösteriliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl