Binance için yeni hedef Tayvan: Kripto regülasyonu için başvuru yapılacak

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çin ile gerginlik yaşayan ancak dünya çip üretiminde çok kritik bir konuma sahip olan Tayvan pazarına girmeye hazırlanıyor.

2017’de Çin’in borsalara yasak getirmesiyle bu ülkeden çıkmak zorunda kalan Binance, yıllar sonra Çin olmasa da, onun hak iddia ettiği ve birçok kriz yaşadığı Tayvan pazarına resmen giriyor.

Toplantıda açıklandı

ABD medyasından The Block’un özel haber olarak geçtiği bilgilere göre salı günü Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC), ülkedeki birçok kripto para borsası yöneticisiyle bir araya geldi. Toplantıda komisyon başkanı borsalara Binance’in de Tayvan pazarına resmen girmek için başvuru yapmaya hazırlandığını söyledi.

Borsanın ilk etapta kara para aklamanın önlenmesi yasası kapsamında başvuru yapacağı ifade edildi. Tayvan’da kripto para borsalarının, 2021 yılında çıkarılan bu kanun çerçevesinde hazırlanan lisansa sahip olmaları zorunlu kılınıyor.

Konuyla ilgili Binance borsası ya da FSC’den bir açıklama gelmiş değil.

Ülkede ama regüle değil!

Binance Tayvan’da tamamiyle regüle olmasa da, ülkedeki kayıtlara göre şirketin “Binance Uluslararası Limited Tayvan Kolu” adında bir iştiraki de burada hizmet veriyor. Kayıtlardaki bilgiler ayrıca borsanın 12 Mayıs günü hükumetten onay aldığını da gösteriyor. Ancak borsanın hiçbir sorun yaşamadan burada hizmet vermesi için bu para aklama karşıtı lisansına da sahip olması gerekiyor.

Tayvanlı kurumlarla iş birliği açıklamıştı

Hatırlanacağı üzere Binance borsası ayrıca haziran ayında Tayvan’da siber suçlarla mücadele etme amacıyla yerel kolluk kuvvetleriyle iş birliği açıklamıştı. Borsa, dijital varlıklarla ilgili suçlarla mücadele için 200’den fazla Tayvanlı görevliye sunum yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl