Binance, yatırımcı teminatları için banka seçeneğini araştırıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bazı profesyonel müşterileriyle banka mevduatlarını spot ve türev işlemlerde teminat olarak kullanmalarına izin veren bir yapıyı tartışıyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan dört kişiye göre, Binance, bazı profesyonel müşterileriyle bu şekilde bir düzenlemeyi görüştü.

Bloomberg, İsviçre merkezli FlowBank ve Liechtenstein merkezli Bank Frick’in bu hizmet için potansiyel aracılar olarak düşünüldüğünü belirtti. Ancak görüşmeler özel olduğu için, bu bilgileri paylaşan kişilerin isimlerine yer verilmedi.

Binance’ten bir yetkili, herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Bank Frick de bankacılık gizliliği yasalarını öne sürerek herhangi bir yorum yapmayı reddetti. FlowBank, lisans anlaşmasının kripto para işlemlerini kapsamadığını belirtti. Ancak şirket, Binance ile olası anlaşmalara ilişkin herhangi bir yorum yapmadı. Kaynaklara göre, önerilen yapılandırma henüz kesin olarak belirlenmezken muhtemel değişikliklere tabi.

Binance, müşterilerin bankada tutulan fonlarının üç taraflı bir anlaşma yoluyla güvence altına alınmasını önerdi. Bu, borsanın müşterilere sabit coin ödünç vermesini sağlayacak ve bu da marj işlemleri için teminat görevi görecek. Ayrıca banka tarafından tutulan fonlar, potansiyel olarak para piyasası fonlarına yatırım yapmak için kullanılabilecek ve böylece Binance’ten kripto para ödünç almaktan kaynaklanan masrafları telafi edebilecek faiz geliri elde edilebilecek.

Binance’in yaptığı görüşmeler, müşterilerin olası bir başarısızlık durumunda kendilerini güvence altına almak istemeleri nedeniyle gelişti. Bu durum, merkezi kripto para borsalarının bu tür taleplerle nasıl başa çıkacağı sorusunu gündeme getirdi. Özellikle Nasdaq, Bank of New York Mellon ve Fidelity Investments, şu anda kurumsal müşteriler için kripto para saklama çözümleri geliştiriyor. Müşteri varlıklarının güvenli bir şekilde saklanması ve ayrılması ise hem Asya hem de Avrupa’daki regülasyon süreçlerinde birincil endişe kaynağı oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl