Token satışının ardından Binance’e tepkiler büyük

Kullanıcılar, bugün 'başarıyla' tamamlandığı bildirilen CELR token satışının ardından kripto para borsası Binance'e tepkiliydi.

Bilindiği gibi Binance, Launchpad platformu üzerinden her ay yeni bir projenin token satışını gerçekleştiriyor. Borsa, şimdiye kadar BitTorrent ve Fetch.AI olmak üzere iki farklı projenin satışını yaptı. Üçüncü proje Celer’di ve token satış tarihi olarak 19 Mart 2019 belirlenmişti.

Binance’in açıklamasına göre bugün TSİ 17.00’de başlayan token satışı, 17 dakika içinde tamamlandı. Borsa, 17 dakikada 4 milyon dolarlık CELR satıldığını bildirdi.

Satış oturumunun tamamlanması sonrası sosyal medyada tepkiler büyüktü. Binance, satışın başarıyla gerçekleştirildiğini açıklarken kullanıcılar arasında genel bir memnuniyetsizlik vardı.

Borsanın resmi Twitter hesabında CELR satışının tamamlandığı duyurusunun altında yer alan 400’ü aşkın yoruma bakıldığında satışın Binance’in açıkladığı gibi başarılı bir satış olmadığı görülüyor.

Binance’i manipülasyonla suçlayan kullanıcılar, satışa katılamadıklarını, satış için geri sayım sona erdiğinde platformdan atıldıklarını, yetersiz bakiye hatası aldıklarını ve emirlerinin kuyruğa alınmasına karşın başarısız olduğunu ifade ettiler.

Birçok kullanıcı, platformdan atılmalarının ardından birkaç deneme sonrası ancak yeniden giriş yapabildiklerini yazdılar.

Bazı kullanıcılar ise tüm BNB’lerini satacaklarını ve artık Binance’e güvenemeyeceklerini bildirdiler.

Changpeng Zhao’dan açıklama

Öte yandan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao da platformu daha önceden güncellemelerine karşın kapasite ve önbellek sorunları yaşadıklarını kabul etti. Zhao, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Taleple başa çıkabilmek için teknik sorunları çözeceklerini ifade eden Zhao, 39003 kişinin almaya çalıştığını fakat bunlardan yalnızca 3129 kişinin alım yapabildiğini açıkladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Barslanhan Cevapla

    Bu haberi faydalı bulmayan gerizekalı acaba Binance çalışanı mı ??

    1. Baronofficiall Cevapla

      Her yerdesin abi 🙂