Binance’in CEO’sundan Buffett ile yemek teklifine ret

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, TRON'un kurucusu Justin Sun'un Warren Buffett'la yemek yeme davetini kibarca reddetti.

TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, ünlü milyarder Warren Buffett ile öğle yemeği için düzenlenen açık artırmayı kazandığını duyurmuştu. Buna göre Sun, Buffett ile bu özel yemek için 4.6 milyon dolar ödeyecek. Ücret, San Francisco Körfezi’ndeki evsiz insanlara yardım etmeyi hedefleyen Glide isimli organizasyona bağış olarak yatırılacak.

Buffett, Glide isimli organizasyonun yemek kampanyasına 20 yıldır katılıyor. Kampanya kapsamında bugüne kadar 33 milyon dolar bağış toplandı ve rekor yemek ücreti ise Justun Sun’dan geldi. Bundan önceki rekor 2016 yılındaydı ve 3.46 milyon dolar ödenmişti.

New York’taki Smith and Wollensky Steakhouse adlı restoranda yenecek yemek için Sun, 7 misafirini yanında getirebilecek.

Sun, kripto para topluluğundan birkaç kişiye kendisiyle birlikte yemeğe katılması için davet göndereceğini söyledi. Davet alan isimlerden biri de kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’ydu. Ancak Zhao, Sun’un teklifini geri çevirdi. Zhao, “Justin Sun beni davet etti fakat gidemem. Çok uzak. 5 kişinin katıldığını varsayarsak bu 1 milyon doları geri çevirmek gibi bir şey. Ama çok takdir ediyorum.” dedi.

Kripto para sektörünün önemli isimleriyle Buffett’ın buluşması her açıdan ilginç olacak. Buffett, Bitcoin nefreti ile biliniyor. Ünlü milyarder son olarak Bitcoin hakkında şöyle konuşmuştu:

“Bu bir kumar makinesi. Onunla bağlantılı bir sürü dolandırıcılık yaşandı, ortadan kaybolanlar oldu. Bitcoin yüzünden kaybedilen çok şey var ve o hiçbir şey üretmedi. Hiçbir şey yapmıyor, sadece orada duruyor. Yani deniz kabuğu gibi bir şey ve benim için bir yatırım değil. Ceketimdeki bir düğmeyi koparacağım ve birazdan küçük bir token’ım olacak. Size onu 1,000$’a satmayı teklif edeceğim ve günün sonuna kadar fiyatının 2,000$’a çıkıp çıkamayacağını izleyeceğim. Fakat düğme tek kullanımlık ve çok sınırlı bir kullanımı var.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl