Kripto para borsası Binance, ilk satın alımını gerçekleştirdi

Kripto para borsası Binance, ilk satın alımını bir kripto para cüzdanı ile gerçekleştirdi. Borsa, Trust Wallet'ı satın aldığını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün yaptığı açıklamayla merkezsiz uygulamalar için bir tarayıcı işlevi görmesinin yanı sıra dijital token’lar için de merkezsiz bir cüzdan hizmeti olan Trust Wallet’ı satın aldığını duyurdu.

Trust Wallet, kripto para dünyasında tanınan bir hizmet değil ama anlaşma yine de önemli. Çünkü Mountain View merkezli startup, 2017 yılında aniden ortaya çıkarak yalnızca geçen yıl 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında bir kâr elde eden sektör lideri Binance’in ilk satın alımı.

Fortune’a konuşan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Trust Wallet ekibinin mühendislik becerilerine hayran kaldığını, satın alma işleminin Binance’in müşterilerine kripto paralarını merkezsiz bir cüzdanda saklama olanağı sunacağını ifade etti.

Şu anda Binance müşterileri, kripto paralarını borsa üzerinde saklıyor. Yani müşterilerin cüzdanlarının özel anahtarları bütünüyle Binance’in kontrolünde. Merkezi olmayan bir cüzdan, kripto paralarını halihazırda Binance’de saklayan müşterilere kendi özel anahtarları üzerinde tam kontrol yetkisi verecek.

Zhao, Trust Wallet için ne kadar ödendiğini açıklamadı fakat anlaşmanın çok iyi bir değere sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca Trust Wallet’ın kendi markasıyla olduğu gibi çalışmaya devam edeceğini ve Binance’in ekibin bağımsız bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacağını söyledi.

Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko ise Binance ile iş birliği yapmayı dört gözle beklediğini ifade etti.

Trust Wallet, kullanıcıların Ethereum ve Ethereum’un kodlama standartları kullanılarak oluşturulmuş 20,000 diğer dijital token’ı saklamalarına izin veriyor. Şaşırtıcı bir şekilde Trust Wallet, bazı insanların “Web 3.0” dediği, merkezi olmayan uygulamalar için bir tarayıcı olarak da çalışıyor.

→ ‘BITCOIN YÜKSELECEK’ DEDİ, TEK İŞLEMDE 663 BITCOIN KAYBETTİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl