Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’te TL’ye ilgi sönük kaldı

Kripto para borsası Binance'te yaklaşık 10 gün önce eklenen Türk Lirası çiftlerinde işlem hacimleri zayıf kaldı.

Kripto para borsası Binance, 20 Aralık Cuma günü, Binance.com üzerinde Türk Lirası çiftlerini de listelemeye başlamıştı.

Borsa ilk gün BTC/TRY, BNB/TRY ve BUSD/TRY çiftlerini listelemişti. Aradan 5 gün geçtikten sonra bunlara ETH/TRY, XRP/TRY ve USDT/TRY olmak üzere 3 yeni çift daha eklenmişti.

Binance’in platformunda Türk Lirası çiftlerini de eklemesi heyecanla karşılanırken hacim verileri, aradan geçen süre zarfında Türk Lirası ile kripto para alıp satmaya dönük ilginin yeterli düzeyde olmadığını gösteriyor.

BTC/TRY çiftinde ilk gün 46,297 TL’lik alım satım yapılırken ilerleyen günlerde de önemli bir değişim olmadı. Şimdiye kadar bu çiftte en yüksek hacim, 23 Aralık’ta kaydedildi ve o gün 111,746 TL’lik işlem yapıldı. 26 Aralık’ta 13,413 TL olarak gerçekleşen hacim, son 24 saatte ise 38,730 TL düzeyinde.

Türk Lirası hacimlerindeki zayıflık, şu anda Binance’e TL yatırma işlemlerinin yalnızca Papara üzerinden yapılıyor olmasına bağlanabilir. Borsa, yakın zaman içinde doğrudan banka transferiyle Türk Lirası yatırmayı da mümkün kılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl