Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İki devlet bankasıyla anlaşan Binance’ten Türkiye’ye özel borsa

Önde gelen kripto para borsası Binance, farklı bir alan adı altında Türk Lirası ile işlem yapılabilecek yeni bir platform açtı.

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’ten yeni bir Türkiye hamlesi geldi. Türkiye’ye olan yoğun ilgisi bilinen borsa, trbinance.com alan adı altında ayrı bir platform açtı. Haber, ilk olarak Muhabbit tarafından bildirildi.

Uzmancoin’in resmi Binance kaynaklarından aldığı bilgilere göre ise yaklaşık iki hafta süren çevrim içi deneme sürecinin ardından yeni platform, faaliyete geçmeye hazır hâle geldi. Konu hakkında resmi açıklama ise önümüzdeki pazartesi günü yapılacak.

İki devlet bankası ile çalışıyor

Binance, trbinance.com bünyesinde Vakıfbank ve Ziraat Bankası olmak üzere iki devlet bankası ile çalışıyor. Kullanıcıların Türk Lirası yatırabileceği ve Türk Lirası ile işlem yapabileceği yeni platform, Binance’in Türkiye’deki kurulu şirketi BN Teknoloji A.Ş. altında faaliyet gösteriyor.

Binance yetkilisinin Uzmancoin’e verdiği bilgiye göre, her hafta trbinance.com’a yeni bir özellik eklenmesi planlanıyor. Bunlar, kullanıcıların istekleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Şu anda güncel limitler, para yatırma için günlük 50 bin, aylık 500 bin TL. Para çekme için ise günlük 25 bin, aylık 500 bin TL. Bu limitlerin de her hafta artırılacağı bilgisini aldık.

Platformda mevcutta Türk Lirası ve USDT çiftleri ile işlem gerçekleştirilebiliyor. BTC ETH, USDT, XRP, BNB ve BUSD olmak üzere 6 ayrı kripto parayı alıp satmak mümkün. İlerleyen günlerde bu sayının hızlı bir şekilde artırılması bekleniyor.

Binance, ana site olan Binance.com’da Mart ayında Türk Lirası için banka transferi kanalını açmıştı. Şirket, bunun için Akbank ile anlaşmaya varmıştı. Bununla birlikte, aradan geçen birkaç günün ardından Akbank ile Türk Lirası yatırma işlemlerinin süresiz olarak durdurulduğu açıklanmıştı. Binance, bu yoluna yaklaşık 6 ay sonra trbinance.com ile devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl