Twitter’da ve Bitcoin’de olağanüstü gece: Büyük hesaplar bir bir ele geçirildi!

Kripto para piyasaları olağanüstü bir gece yaşıyor. Büyük kripto para borsaları ve çok takipçileri diğer hesaplar bir bir hack'lendi. Olay kripto para ile de sınırlı kalmadı. Elon Musk'ın hesabı bile ele geçirildi! Twitter'dan yapılan ilk açıklamada, "Olayın farkındayız. Soruşturuyor ve sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz" denildi.

Kripto para topluluğu, hesapların birbiri ardına ele geçirilmesi ile çalkalanıyor.

Önce, önde gelen kripto para borsası Binance’in hesabı ele geçirildi. Hemen ardından hesaptan takipçilerin sahte “hediye Bitcoin” kampanyasına yönlendirildiği bir link paylaşıldı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kendi kişisel hesabından herkesi Binance hesabını rapor etmeye ve burada paylaşılan hiçbir linki tıklamamaya çağırdı.

Binance ile sınırlı kalmadı

Ancak olay Binance’in hesabı ile sınırlı kalmadı. Binance’ten sonra CEO Changpeng Zhao’nun hesabı da ele geçirildi. Aynı şekilde Zhao’nun hesabından da sahte kampanyaya yönlendirme yapıldı.

Olaylardan ABD merkezli kripto para borsası Gemini de nasibini aldı. Dolandırıcılar, Winklevoss kardeşlere ait olan borsanın resmi hesabına da erişim sağladı. Bu hesaptan da tüm diğer hesaplarda olduğu gibi yatırımcıların Bitcoin’lerini çalmayı hedefleyen bir siteye link verildi.

Hesaplar dalga dalga hack’lendi

Hacker’ların ele geçirdiği son hesap Gemini’nin hesabı da değildi! Bu borsanın ardından bir başka önde gelen kripto para borsası KuCoin’in hesabına da yetkisiz erişim sağlandı. Daha sonra tüm bunlara kripto para alanındaki en büyük medya organı CoinDesk, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Tron’un kurucusu Justin Sun, Tron’un resmi hesabı, Ripple, Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’e ait Cash App de eklendi.

Elon Musk’ın hesabındaki adrese on binlerce dolarlık Bitcoin

Tesla’nın CEO’su, ünlü girişimci Elon Musk’ın Twitter hesabı da bu dalgadan nasibini aldı. Musk’ın hesabından paylaşılan ve insanların hediye alabilmeleri için Bitcoin göndermelerinin istendiği Bitcoin adresine dakikalar içinde 4.18 BTC gönderildi. Bu BTC’lerin toplam değeri mevcut fiyatlarla 38 bin 500 dolar ediyor.

Twitter’dan ilk açıklama

Aradan geçen birkaç saatin ardından Twitter ilk açıklamasını yaptı. Twitter Support hesabından paylaşılan mesajda, “Olayın farkındayız. Soruşturuyor ve sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa sürede yeni bir açıklama yapacağız.” denildi. Bu arada Eski ABD başkanı Barack Obama, ABD başkan adayı Joe Biden, Mike Bloomberg gibi siyasetçilerin yanı sıra Apple, Uber ve Bill Gates’in hesapları da saldırıya uğradı.

Daha fazla detay geliyor…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl