Binance, Küresel Finansın Orta Yerine Yeni Bir Borsa Açıyor

Binance, İngiltere'de Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen yeni bir kripto para borsası açıyor.

changpeng zhao binance

Kripto para borsası Binance, İngiltere Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen ve İngiliz Sterlini ile Avro kullanılarak kripto para alım satımı yapılabilecek Binance UK’nin yakında faaliyete geçeceğini bildirdi.

Açıklamada, platformun Birleşik Krallık Hızlı Ödeme Servisi (FPS) ve Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) ağı yoluyla doğrudan banka havalelerini destekleyeceği ifade edildi. Ayrıca platformda piyasadaki en düşük işlem ücretleriyle banka kartlarının da kullanılabileceği ve müşterilerin kendi sanal bankalarını açabileceği kaydedildi. Açılışta 65’e kadar kripto parada işlem yapılabiliyor olması planlanıyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak “İngiltere, dünyanın en büyük ikinci finans merkezi ve döviz piyasası lideri Londra ile önemli bir finans merkezi. Dünya çapında yerel pazarlardaki büyüme çabalarımızın bir parçası olarak İngiltere, Avrupa’da listemizin başlarında yer alıyor. Binance UK’nin yeni nesil finans için bir basamak olacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Binance UK operasyonlarının başında daha önce HSBC’de küresel strateji başkanı olarak görev alan Teana Baker-Taylor bulunacak. Yeni platformun bu yaz faaliyete geçmesi bekleniyor ve ilk etapta yalnızca spot alım satım sunacağı söyleniyor. Ek olarak yine başlangıçta masaüstü/web olarak var olacak platform, ilerleyen aylarda mobil sürümüyle de kullanımda olacak.

Binance’in 2019 yılının Ocak ayında açılan ve yasal olarak Jersey Adaları’nda kayıtlı Binance Jersey adında benzer bir borsası daha var. Bu borsa da şu anda Sterlin ve Avro ile işlem olanağı sağlıyor ve Binance UK’den bağımsız olarak devam ettirileceği belirtiliyor.

Fotoğraf: TSPK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl