Binance US, 1 milyar dolarlık anlaşmayı feshetti

Kripto para borsası Binance.US, kripto kredi şirketi Voyager ile yaptığı 1.3 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshetti. Binance US, söz konusu anlaşma için ABD Adalet Bakanlığı ve SEC'nin onay süreçlerinde zorluk yaşamıştı.

Geçtiğimiz yıl Terra Luna çöküşünden sonra iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, salı günü yaptığı açıklamada kripto para borsası Binance’in ABD kolu olan Binance.US’nin varlıklarını satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık bir anlaşmayı feshettiğini söyledi.

Voyager, Twitter hesabında “Bu hayal kırıklığı yaratan bir olay, ancak Bölüm 11 planımız Voyager platformu aracılığıyla müşterilere doğrudan nakit ve kripto göndermemize izin veriyor” dedi. Plan doğrultusunda, doğrudan ödemeler yoluyla kullanıcılara değerlerini geri vermek için hızla hareket edeceklerini söyleyen şirket, “Önümüzdeki günlerde, müşterilere sonraki adımlar ve ne yapmaları gerektiği hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Binance.US tüm müşteri bilgilerini imha etsin”

Şirket ayrıca, “Varlık satın alma anlaşmasının şartlarına göre, Binance.US’in aldığı tüm müşteri bilgilerini imha etmesi, Voyager müşteri bilgileriyle oluşturulmuş tüm hesapları kalıcı olarak kapatması ve kaldırması gerekmektedir.” dedi.

“ABD’deki düşmanca iklim öngörülemez bir ortam yarattı”

Binance.US sözcüsü yaptığı açıklamada, “ABD’deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici iklim, tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemez bir çalışma ortamı ortaya çıkardı” dedi. Sözcü, “Müşterilerimizin dijital varlık ekonomisine katılabilecekleri güvenli bir platform yaratmaya odaklanmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

Önce iflas sonra FTX ve en son Binance.US

Bu hamle, varlıklarını satarak borçlarını ödemeye çalışan Voyager için bir başka sorun daha yarattı. Geçen yıl iflas eden şirket, alacaklılarına geri ödeme için para bulmak amacıyla varlıklarını elden çıkarmak için uğraşıyor. Şirket ilk başta varlıklarını büyük dijital varlık borsası FTX’e satmayı planlamıştı. Ancak FTX kasım ayında çöktüğünde anlaşma suya düştü.

Daha sonra devreye Binance.US girdi. Ancak düzenleyiciler anlaşmaya karşıydı. Geçen ay, federal bir yargıç Voyager’ın planlanan anlaşmayı tamamlamasını kısaca durdurmuştu. Bir haftadan az bir süre önce de Voyager’ın, Binance.US’e satışına son onay çıkmıştı.

New York Bölge Mahkemesi Sigortasız Alacaklılar Komitesi ve ABD Federal Hükumeti’yle anlaşmaya varan Voyager’ın, varlıklarının belli bir takvime dayanarak satın alınması sürecine devam edebileceğini bildirmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl