Fiyatın 138 bin dolara çıktığı Binance.US’te Bitcoin bu kez düştü

Dün sabah saatlerinde Bitcoin fiyatının 138 bin dolara çıktığı Binance.US'te bu kez bunun tersi bir durum yaşandı.

Hem SEC hem de CFTC tarafından dava açılan Binance’in ABD kolu Binance.US’teki büyük volatilite devam ediyor. Bitcoin’in dün 138 bin dolara çıktığı borsadaki fiyatlanma, haberin yazıldığı dakikalarda ise 29.400 dolar civarında bulunuyor.

Binance.US’teki fiyat düşüşün bu gece saatlerinde başladığı görülürken, dün saniyeler içinde toparlanan fiyatlanma bu kez aynı düzeltmeyi yapamadı. Bu tür uzun süren oynaklıklar, birçok “trader” için de arbitraj fırsatı veriyor. Yatırımcılar, buradan düşük fiyattan aldıkları BTC’yi, başka borsalarda rahatlıkla çok daha pahalıya satabilirler.

Binance borsasındaki bu fiyat değişimleri SEC’nin açtığı davadan sonra başlamıştı. Bitcoin’in 26 bin dolar olduğu dönemde, fiyat Binance.US’te ise 28 bin dolar civarındaydı. Bu fiyat oynaklığı da birkaç saat sürmüştü. Ancak bu artışın arkasındaki sebep diğerlerine göre daha doğaldı çünkü birçok yatırımcı ellerindeki altcoin’leri Bitcoin’e çevirip, varlıklarını borsadan çıkarma yoluna başvurmuştu.

Özellikle son açılan SEC davasının ardından zor günler yaşamaya başlayan borsa, varlıkların dondurulması talebinin reddedilmesinden sonra ise rahat bir nefes almış ve operasyonlarına zorlu şartlarda da olsa devam edebilmişti. Taraflar arasında yapılan anlaşmayla beraber, Binance.US’in, küresel borsa olan Binance’ten ayrı şekilde cüzdanlar oluşturması ve bu cüzdanlara sadece Binance.US çalışanlarının erişebilmesi konusu karara bağlanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl