Binance US, Brian Brooks yerine CEO bulamadı, geçici hamle yaptı

ABD'deki regülasyonlara uymak için Binance US platformunu açan ve şirketin başına da Para Kontrol Ofisi (OCC) eski başkanı Brian Brooks'u getiren Binance, Brooks'un beklenmeyen istifasından sonra onun yerine yeni CEO'yu bir türlü bulamadı. Şirketin CEO'luk koltuğuna, finans yöneticisi (CFO) Joshua Sroge oturdu.

Binance US’in büyük umutlarla CEO’luk görevini verdiği ancak kısa süre önce beklenmedik şekilde istifa eden Brian Brooks’un yerine geçecek olan CEO belli oldu. Şirketin başına, geçici şekilde de olsa finans yöneticisi olan Joshua Sroge geçti.

Theblock’ta yer alan habere göre; Ocak 2020’den bu yana Binance US’te CFO’luk görevini yürüten Sroge, şirket yönetim kurulu tarafından yeni CEO olarak görevlendirildi. Brooks’un yerine seçilecek olan CEO görevine başladıktan sonra Sroge eski görevine geri dönecek. Binance US de, The Block’a verdiği demeçte bu hamleyi doğruladı. Sroge ise yorum yapmaktan kaçındı.

3,5 ayda istifa etmişti

Binance US’in büyük umutlarla CEO’luk koltuğuna oturttuğu ve ABD’deki sıkı regülasyonlara sorunsuz şekilde uyum sağlamak için göreve getirdiği kişilerden ve ABD Para Kontrol Ofisi (OCC) eski başkanı olan Brian Brooks, şirketteki 3,5 aylık görev süresinin ardından 6 Ağustos’ta istifa ettiğini açıklamıştı. Brooks’un istifası sektörde şaşkınlık yaratmıştı. Brooks, “stratejik yönden farklı düşünceleri” sebep göstererek görevinden ayrılmıştı.

Geçici de olsa CEO’luk görevine getirilen Joshua Sroge ise bu alanda tecrübeli bir isim. Daha önce şirketlere bütçeleme, muhasebe gibi hizmetler veren FireStone şirketinde CFO olan Sroge, buradan ayrıldıktan sonra da kripto para hizmetleri şirketi olan ve Bitcoin topluluğunun yakından tanıdığı Erik Voorhees’in kurucusu olduğu Space Shift şirketinde muhasebe yöneticiliği yapmıştı. Space Shift’in çalışan sayısı Joshua Sroge döneminde 15’ten 115’e yükselmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl