Binance US CEO’su Brian Brooks, sürpriz şekilde istifa etti

brian-brooks

Önde gelen kripto para borsası Binance’in ABD ayağı olan Binance US’in CEO’su Brian Brooks, görevinden istifa ederek ayrıldığını açıkladı. İstifayı, Binance CEO’su Changpeng Zhao da doğruladı.

Brooks, Twitter hesabından istifa ettiğini açıkladıktan sonra “Stratejik yön konusundaki farklılıklara rağmen eski çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Heyecan verici yeni şeyler geliyor!” ifadelerini kullandı.

Zhao da Brooks’un görevinden ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada “Binance US, ABD’deki en büyük borsalardan biri olarak büyümeye ve finansın geleceğini güçlendirmeye devam etmeye hazır. Bu süreç, Binance US müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyecek ve şirket, sınıfının en iyisi ürün ve hizmetleri sunmayı sürdürecek.” dedi.

Brooks, göreve henüz Nisan ayının sonlarında getirilmişti. Daha önce önemli bir devlet kurumu olan ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) başında yer alan Brooks’un bu istifası şaşırtıcı oldu. Brooks, OCC’den önce de Coinbase’in baş hukuk müşaviri olarak görev yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl