Binance.US’te dolar kıtlığı: Fiyatlarda ilginç oynaklıklar var

SEC'nin açtığı davalarla birlikte zor duruma düşen ve haziran ayında bankacılık ortaklarını da kaybeden Binance'in ABD kolu olan Binance.US'te, likidite talebin altına indi. Bu durum, ABD dolarının sabit coin'ler ve başlıca kripto paralar karşısında ciddi şekilde değer kazanmasını sağladı.

Birçok sorunun baş gösterdiği Binance.US’te, ABD doları bazı kripto paralar ile sabit coin’ler karşısında yüzde 8’e yakın değer kazandı. Bir doların değerinin USDT ve USDC karşısında 1.078 dolara kadar yükseldiği görülüyor.

Hatırlanacağı gibi Binance.US haziran ayında hem bankacılık ortaklarını kaybetmiş hem de borsadaki dolar yatırma ve çekme işlemlerini kapatmıştı. Bu durum, içeride kalan dolarların da değerli olmasına neden oldu. Doların olması gerekenden pahalıya satılması Bitcoin ve Ethereum gibi başlıca kripto paralarda da fiyat düşüşü getirdi.

Borsada Bitcoin almak isteyen kişiler dolar ile ödeme yapmak isterse yaklaşık 27.900 dolar ödeyerek alım yapabilir. Aynı rakam, USDT ile alım yapmak isteyenler için ise 30.500 dolar civarında… Bitcoin ve Ethereum dışında ADA, MATIC ve DOGE gibi coin’lerde de dengesiz fiyat hareketleri görülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda da Binance.US’deki Bitcoin fiyatında ilginç dalgalanmalar olmuştu. Fiyat kısa süreliğine de olsa 138 bin dolara çıkmış, bir gün sonra ise olması gerekenden 3 bin dolar daha aşağıya inmişti.

Binance’te geçtiğimiz hafta da küresel çapta birçok yönetici görevlerinden istifa etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl