Binance.US dolar yatırma işlemlerini durdurdu

SEC ile davalık olan ve geçtiğimiz günkü 102 kripto işlem çiftini liste dışı bırakma kararından büyük ölçüde dönen Binance.US, dolar yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Binance borsasının ABD kolu olan Binance.US, dolar yatırma işlemlerini sonlandırdığını açıkladı. Borsa, bu kararının arkasında bankacılık ortaklarının 13 Haziran günü itibarıyla dolar çekim kanallarını kapatmaya hazırlanması olduğunu belirtti.

Binance.US ayrıca artık sadece kripto odaklı bir borsa olma yolunda da “proaktif adımlar atacağını”, platform üzerinde kripto para yatırma, çekme ve trade yapma faaliyetlerinin ise sorunsuz şekilde devam ettiğini aktardı.

Şirketin attığı tweet’te, SEC’nin “agresif ve endüstri açısından korkutucu” olan hamlelerinin bankacılık ortaklarıyla borsa arasındaki ilişkileri zayıflattığı da belirtildi.

Bilindiği gibi pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance borsası aleyhine menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. SEC, Binance.US dışında, Binance şirketi ve CEO Zhao’ya da dava açmıştı.

Davanın açılmasından birkaç gün sora SEC, Binance borsasının varlıklarının dondurulmasını da talep etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl